Do trzech kwart sztuka

Koszykarze Unii Tarnów pokonali we własnej hali Wisłę AWF Kraków w kolejnym pojedynku II ligi. Decydująca dla przebiegu była trzecia kwarta wygrana przez tarnowian różnicą 21 punktów. Unia zajmuje w ligowej tabeli szóste miejsce z 11 punktami wywalczonymi w siedmiu spotkaniach.

Kolejne ligowe punkty zdobyli koszykarze Unii Tarnów. Tarnowianie pokonali u siebie Wisłę AWF Kraków 79:62, choć pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała sukcesu gospodarzy.

Po pierwszej kwarcie Unia przegrywała 14:16, w drugiej kwarcie przewaga Wisły osiągnęła w pewnym momencie osiem punktów. Dopiero wówczas tarnowianie rozpoczęli odrabianie strat, i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie jednym punktem.

Decydująca dla ostatecznego rezultatu okazała się trzecia kwarta, w której Unia rozbiła rywali 31:10. W ostatniej części meczu krakowianie odrobili część strat, ale nie mogli już odwrócić losów spotkania.

Po siedmiu rozegranych spotkaniach Unia zajmuje w tabeli II ligi szóste miejsce z 11 punktami. Prowadzi UMKS Kielce, mając 14 punktów wywalczonych w ośmiu meczach.

Unia Tarnów – Wisła AWF Kraków 79:62 (14:16, 18;15, 31:10, 16;21)

Punkty dla Unii: Cygan 21, Uriasz 19, Grys 7, Szewczyk 7, Zych 19, Wojciechowski 2, Łaszewski 2, Mróz 2