Porażka na szczycie

Szczypiorniści SPR Control Process Tarnów ulegli w wyjazdowym spotkaniu Grunwaldowi Ruda Śląska 32:33, mimo, iż do przerwy prowadzili różnicą trzech bramek. Tarnowianie zajmują w tabeli II ligi trzecie miejsce, prowadzi właśnie zespół z Rudy Śląskiej.

Mecz na szczycie II ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół SPR Control Process Tarnów przegrał różnicą jednej bramki, mimo, że tarnowianie do ostatniej minuty walczyli o zwycięstwo.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości 5:1. Przez dłuższy czas w pierwszej połowie utrzymywała się przewaga tarnowian. Pięć minut przed przerwą wynik brzmiał 14:10 dla SPR, a gospodarzom udało się do końca pierwszej połowy zmniejszyć tę stratę do trzech goli.

Podobnie wyglądał przebieg gry w drugiej połowie, ale w 45 minucie Grunwald doprowadził do remisu, a minutę później po raz pierwszy objął prowadzenie 24:23. Tarnowianie skutecznie odrobili stratę i na kilka minut przed końcem meczu prowadzili nawet 31:30. Na dwie bramki gospodarzy udało się jeszcze odpowiedzieć i doprowadzić do remisu 32:32. Decydująca bramka padła w ostatniej minucie, a tarnowianom nie udało się już doprowadzić do wyrównania.

SPR Control Process zajmuje w tabeli II ligi trzecie miejsce z 12 punktami. Prowadzi Grunwald mający dwa punkty więcej.

Grunwald Ruda Śląska – SPR Control Process Tarnów 33:32 (14:17)

Bramki dla SPR: Dutka 8, Siedlik 8, Grzesik 4, Janas 3, Niedojadło 3, Bieś 2, Hudzik 2, Bujak 1, Michalik 1