Turystyczna promocja Tarnowa

Przed rozpoczęciem sezonu turystycznego odbywają się w kraju i za granicą targi turystyczne, podczas których prezentują się miasta i regiony chcące wzmocnić swoją markę i przyciągnąć jak największa liczbę turystów. Promocję Tarnowa na najważniejszych targach turystycznych prowadzi Tarnowskie Centrum Informacji.

- Za nami targi w Mediolanie, Budapeszcie i Sosnowcu. W tym tygodniu Berlin, największa impreza tego typu na świecie. Warto nadmienić, iż promocja w Budapeszcie była w tym roku wyjątkowa, nakierowana na promocję tarnowskich obchodów roku generała Bema. Zainteresowanie było spore zwłaszcza wśród mediów, nie tylko polonijnych – mówi Paweł Rybak z Tarnowskiego Centrum Informacji. - Natomiast po promocji w Mediolanie, na stronie włoskiego biura podróży specjalizującego się w organizowaniu wycieczek do Polski można zapoznać się z atrakcjami turystycznymi Tarnowa.

Oprócz materiałów promocyjno - informacyjnych i gadżetów zwiedzający mogą poczuć "tarnowski smak" poprzez degustacje produktów z tarniny czy ekologicznych produktów z gospodarstw agroturystycznych z okolicy. Każdy może spróbować swoich sił w konkursach wiedzy o mieście. Na szczęśliwców czekają ciekawe nagrody w tym weekendy w Tarnowie. Zagraniczna promocja targowa odbywa się wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego przy dofinansowaniu Polskiej Organizacji Turystycznej. Krajowe prezentacje natomiast, to wspólna inicjatywa miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego.

10.03.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |