Świąteczna e-kartka

 Do udziału w kolejnej edycji akcji „Daj bliskim swoje ciepło – nie tylko na święta” zaprasza Urząd Miasta Tarnowa. Tradycyjnie chodzi o to, by świąteczne kartki zastąpić życzeniami wysyłanymi pocztą elektroniczną, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na cel charytatywny.

 

Jedną z najpiękniejszych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia jest wysyłanie najbliższym kartek z życzeniami. W dobie rozwiniętej komunikacji elektronicznej, tradycyjne pocztówki można zastąpić kartkami elektronicznymi. Do takiej właśnie formy składania sobie życzeń, w ramach akcji „Daj bliskim swoje ciepło – nie tylko na święta”, namawia tarnowski magistrat. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazywane są potrzebującym.

Akcja odbywa się dwa razy do roku - w okresie świąt. Dzięki zastąpieniu papierowych kartek e-kartkami, rok temu zaoszczędzono około pięciu tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym. Otrzymali oni w sumie 50 paczek żywnościowych, każda o wartości 100 złotych.

W akcję wysyłania życzeń drogą elektroniczną włączają się nie tylko miejskie instytucje, ale również szkoły oraz prywatne firmy.

Wzory kartek jak zawsze będzie można pobrać z miejskiej strony internetowej od przyszłego tygodnia.

28.11.2011
Komentarze:
mieszkaniec: 29.11.2011
Po przedszkolach pora na osczędności w kartkach. Co jeszcze?
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |