Tarnowski Koncert Noworoczny

 7 stycznia w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego o godzinie 19.00. odbędzie się II Tarnowski Koncert Noworoczny, w którym gościnnie wystąpi Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. W drugiej części koncertu orkiestra wraz z chórem „Puellae Orantes” wykona suitę „Dziecię Narodzone”.

 

7 stycznia w Tarnowie odbędzie się II Tarnowski Koncert Noworoczny. O godzinie 19.00 w sali teatru wystąpi Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus została założona w Poznaniu w 1968 roku przez Agnieszkę Duczmal. Do 2010 roku orkiestra nagrała dla Polskiego Radia ponad 9500 minut muzyki obejmującej repertuar od baroku do współczesności i wykonała setki koncertów transmitowanych przez Polskie Radio. Zespół zarejestrował ponad 100 koncertów i programów dla Telewizji Polskiej. W swoim dorobku orkiestra posiada 47 wydawnictw płytowych.

W drugiej części koncertu orkiestra wraz z chórem „Puellae Orantes” wykona suitę „Dziecię Narodzone” z albumu „Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki”.

Podczas koncertu zostanie chórowi wręczona „Złota Płyta” DVD przez Dyrektora Generalnego Związku Producentów Audio-Video.

04.01.2012
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |