Ferie w pracowni plastycznej

 Autorska Pracownia Plastyczna prowadzona w Tarnowskim Centrum Kultury przez artystów plastyków Elżbietę i Witolda Pazerów, zaprasza w okresie ferii zimowych na warsztaty zatytułowane „Dyscyplina wymiaru” i „Szaleństwo gestu”. W pierwszych warsztatach brać mogą udział dzieci powyżej lat 10, w drugich uczestniczyć mogą już ośmiolatki. Opłata za udział w warsztatach to odpowiednio 45 i 30 złotych.

 

Na warsztaty plastyczne zaprasza w okresie ferii zimowych Autorska Pracownia Plastyczna Tarnowskiego Centrum Kultury prowadzona przez Elżbietę i Witolda Pazerów. W programie ciekawe zajęcia, które pozwolą rozwinąć wyobraźnię, psychomotorykę i intuicyjną wrażliwość na formę i kolor. Zajęcia w pracowni to również gwarancja dobrej zabawy i możliwość na spędzenie czasu w sposób kreatywny.

Warsztaty prowadzone będą w dwóch grupach. Pierwsza grupa, uczestnicząca w warsztatach „Dyscyplina wymiaru”, odbywać będzie zajęcia od 14 do 16 lutego. Mogą w nich uczestniczyć dzieci w wieku powyżej 10 lat. Opłata za udział w trzydniowych zajęciach wynosi 45 złotych.

Druga grupa uczestniczyć będzie w warsztatach „Szaleństwo gestu”. Zajęcia, dla dzieci powyżej lat siedmiu, odbywać się będą 17 i 18 lutego. Opłata za udział w dwudniowych zajęciach to 30 złotych.

Zapisy przyjmowane będą od 30 stycznia w Biurze Obsługi TCK, w godzinach 10.00 - 18.00. Liczy się kolejność zgłoszeń, a gwarantem miejsca jest wpłata. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Program warsztatów:

Grupa I:­­­

Dyscyplina wymiaru - „Wehikuły czasu"

Warsztaty tworzenia przestrzennych pojazdów dziwnych i zaobserwowanych.

14 lutego (wtorek) - godz. 10:00 - 13:00

Wprowadzenie do zajęć poprzez zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami projektowania form przestrzennych; trójwymiarowych modeli – wehikułów: wymyślonych i rzeczywistych.

Krótki wykład - pokaz projektowania i rozrysowywania siatek, planów modeli kartonowych. Demonstracja konkretnych przykładów (pisma modelarskie, fotografie modeli itp.)

Zajęcia praktyczne - wstępne projekty i wybór rodzaju modeli. Obiekty wzięte z rzeczywistości; np. pojazdy samochodowe, autobusy, okręty i wehikuły wymyślone; roboty samojezdne, parakosmiczne, UFO.

 

15 lutego (środa) - godz. 10:00 - 13:00

Rozrysowywanie planów i siatek, sklejanie makiet zaprojektowanych obiektów - modeli.

Wykorzystywanie gotowych elementów, np.: szpulek, rurek papierowych, plastikowych, elementów sztywnych, kółek, patyczków do lodów, płyt CD itp.

 

16 lutego (czwartek) - godz. 10:00 – 13:00

Kończenie montażu modeli. Dopracowywanie szczegółów, części ruchomych - kół, elementów obrotowych, doklejanie elementów drobnych itp. Malowanie, rysowanie i ozdabianie.

Dodawanie logo, napisów, elementów symbolicznych, malarstwa typu graffiti , itp.

 

Grupa II:

Szaleństwo gestu - przypadek w sztuce

Warsztaty tworzenia obrazów spontanicznych, intuicyjno-przypadkowych. Przy pomocy różnych technik dowolnych (rozlewanie farby, kalkomania , malarstwo, rysunek automatyczny i inne)

17 lutego (piątek) - godz. 10:00 - 13:00

Wprowadzenie do tematu zajęć: prezentacja przykładów sztuki abstrakcyjnej, światowej z naciskiem na sztukę USA lat czterdziestych i pięćdziesiątych (Jackson Pollock, Tapies, Kiefer, Matta, Klein itd.).

Zajęcia praktyczne - wylewanie rozrzedzonej farby, rozprowadzanie jej w przypadkowy sposób, po papierze, wykreślanie ekspresyjnych i intuicyjnych linii z zamkniętymi oczami. Powstałe kompozycje mogą również być początkiem dalszego świadomego kontynuowania obrazów.

18 lutego (sobota) - godz. 10:00 - 13:00

Wykonanie wstępnych projektów prac. Przypadkowe i spontaniczne nakładanie farby na przygotowane wcześniej papierowe podłoża - podobrazia. Poprzez połączenia kilku pomalowanych kartek uzyskiwanie kolejnych, przypadkowych odbitek, które można w sposób przemyślany kontynuować. Aż do uzyskania pożądanych efektów. Mogą też pozostać jako prace finalne.

29.01.2012
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |