Termalica wiceliderem

Zespół Termaliki Bruk-Bet Nieciecza pokonał na własnym boisku Polonię Bytom 1:0 i awansował na drugie miejsce w tabeli I ligi. Zespół z Niecieczy ma 40 punktów, tyle samo co trzeci Zawisza Bydgoszcz, a traci do lidera – Pogoni Szczecin – cztery punkty. Kolejny mecz Bruk-Bet rozegra na boisku lidera.

O kolejne trzy punkty wzbogacił się zespół Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Niecieczanie wygrali na własnym boisku z Polonią Bytom 1:0. Po pierwszych nerwowych minutach gospodarze pierwsi uspokoili grę i w 16 minucie mogli objąć prowadzenie, gdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Drozdowicz. Piłkarz Termaliki przegrał jednak ten pojedynek, a dobitkę Rybskiego zablokowali obrońcy.

Emil Drozdowicz zrehabilitował się jednak bardzo szybko, minutę później trafił do siatki Polonii po podaniu Jareckiego.

Po stracie bramki goście starali się odrobić stratę, już w 18 minucie groźnie uderzał na bramkę Termaliki Kobylik, bramkarz gospodarzy nie dał się jednak zaskoczyć. Kolejną okazję dla gości zmarnował w 30 minucie Paulista.

W drugiej połowie lepiej zagrali bytomianie, niecieczanie najlepszą okazję do podwyższenia wyniku mieli po uderzeniu głową Rybskiego, goście z kolei w 72 minucie mogli wyrównać po efektownym strzale „przewrotką” Wojtkowa. Rezultat meczu nie uległ jednak zmianie, a po tej wygranej Termalica Bruk-Bet awansowała na drugie miejsce w lidze. Zespół z Niecieczy ma tyle samo punktów co trzeci w tabeli Zawisza, a o cztery punkty ustępuje liderowi – Pogoni Szczecin. Do Szczecina wyjadą niecieczanie na kolejny ligowy pojedynek. W sobotę lider tabeli zmierzy się z wiceliderem.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Polonia Bytom 1:0 (1:0)

Bramka: Drozdowicz (17 min.)

Żółte kartki: Jarecki - Baran, Hermes

Termalica Bruk-Bet: Nowak - Kowalski, Czerwiński, Pleva, Jarecki (76 min. Szczoczarz), Pawlusiński, Lipecki, Piątek, Rybski (83 min. Trafarski), Biskup, Drozdowicz (83 min. Kowalski)
Sędziował: M. Szrek (Kielce), widzów: 2 tys.