Lider za mocny dla Unii

Lider tabeli III ligi, zespół Bruk – Betu Nieciecza pokonał na własnym boisku drużynę Unii Tarnów 2:1. Przez większą część meczu przewagę mieli gospodarze, tarnowianie atakowali na początku drugiej połowy i pod koniec spotkania, kiedy nie wykorzystali dwóch dogodnych okazji na wyrównanie. Bruk – Bet zajmuje w tabeli pierwsze miejsce, wyprzedzając Hutnika Kraków, tarnowianie z dorobkiem 19 punktów plasują się na 11 pozycji.

Lider rozgrywek III ligi, drużyna Bruk – Betu Nieciecza, zdobyła kolejne punkty, pokonując na własnym boisku zespół Unii Tarnów. Tarnowianie mogli objąć prowadzenie w 13 minucie meczu, ale piłka po uderzeniu Szczytyńskiego minimalnie minęła bramkę gospodarzy. Po chwili padła bramka dla Bruk – Betu, po dośrodkowaniu Piotra Kota i celnym uderzeniu Smółki, który skutecznie uprzedził interweniującego bramkarza Unii. Gospodarze byli drużyna lepszą i przeważali w pierwszej połowie, kolejną bramkę zdobyli jednak dopiero po 20 kolejnych minutach, kiedy to znowu po dośrodkowaniu Kota w pobliżu bramki tarnowian znalazł się Smółka, tym razem nie miał okazji oddać strzału, gdyż został sfaulowany w Poli karnym przez Mikołajczyka. Rzut karny egzekwował Wolański, który bez problemu trafił doi siatki. Tuż przed przerwą padła bramka dla Unii – rzut wolny wykonywał Węgrzyn, piłka wpadła do siatki, a zaskoczony bramkarz Bruk – Betu nawet nie próbował interweniować.
Po przerwie tarnowianie śmielej zaatakowali, ale nie byli w stanie stworzyć dogodnej sytuacji do wyrównania. Dopiero w ostatnich minutach nie mający nic do stracenia goście dwukrotnie mogli zdobyć bramkę. W 85 minucie piłkę z bramki Bruk – Betu wybili obrońcy, a dwie minuty później Węgrzyn uderzył z bliskiej odległości, ale piłka minęła słupek bramki gospodarzy.
Bruk – Bet po tym zwycięstwie nadal prowadzi w ligowej tabeli, tarnowianie zajmują 11 pozycję, mając na koncie 19 punktów. W najbliższym spotkaniu Unia podejmie na własnym boisku Puszczę Niepołomice, a piłkarze z Niecieczy zmierzą się w Myślenicach z Dalinem.

Bruk – Bet Nieciecza – Unia Tarnów 2:1 (2:1)
Bramki: Smółka (14 min), Wolański (38 min.) – Węgrzyn (45 min)
Żółte kartki: Fijał, Jacek, Skiba, Smółka - Drozdowicz, Mikołajczyk, Węgrzyn. Sędziował: Sebastian Krasny z Krakowa.
Bruk - Bet: Bomba - Kleinschmidt, Jacek, Dzierżanowski, Cielczyk - Kędzior (59 Marzec), Skiba (86 Fijał), Prokop, Kot - Smółka (86 Budzyński), M. Wolański (58 Ryguła).
Unia: Lisak - Mikołajczyk, Jędrusiak, Sobyra, Pawlak - Radliński, Kazik (77 Kafel), Szczytyński (80 Ocłoń), Węgrzyn - Rodak (64 Drozdowicz), D. Wolański (71 Witek).