Wygrana i awans szczypiornistów

Piłkarze ręczni Control Process Tarnów pokonali na własnym parkiecie ekipę AZS Politechniki Kielce 39:24 i praktycznie zapewnili sobie awans do I ligi. Po 25 kolejkach spotkań tarnowianie mają 44 punkty i dwa punkty przewagi na Wisłą Sandomierz.

Szczypiorniści Control Process Tarnów wygrywając z drużyną AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce praktycznie zapewnili sobie awans do I ligi. Tarnowianie wygrali zasłużenie, choć początek spotkania nie zapowiadał tak efektownego zwycięstwa. Po 23 minutach gry gospodarze prowadzili tylko 10:9, od tego momentu zaczęli jednak powiększać przewagę. Do przerwy przewaga tarnowian urosła do pięciu bramek, a w drugiej połowie ani przez chwilę nie ulegało wątpliwości, kto może zostać zwycięzcą tego meczu.

Control Process Tarnów – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 39:24 (17:12)

Bramki dla Control Process: Bieś 12, Siedlik 7, Niedojadło 6, Janas 6, Michalik 4, Sokół 2, Święcicki 1, Sygnarowicz 1