Bramka na wagę trzech punktów

Piłkarze Unii Tarnów wygrali 1:0 z Przebojem Wolbrom i powiększyli przewagę nad najgroźniejszymi rywalami w tabeli III ligi. Unia ma 48 punktów i wyprzedza Poprad Muszynę o cztery punkty. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają u siebie z Granatem Skarżysko-Kamienna.

Kolejne trzy punkty po jednobramkowym zwycięstwie wywalczyli piłkarze Unii Tarnów. Tarnowianie pokonali u siebie Przebój Wolbrom 1:0, seryjnie marnując doskonałe okazję do podwyższenia rezultatu.

Gospodarze od początku meczu osiągnęli przewagę. Już w piątej minucie na listę strzelców mógł wpisać się Popiela, ale piłka po jego uderzeniu z kilku metrów przeszła nad poprzeczką. Chwilę później pojedynek z bramkarzem gości przegrał Kamil Pawlak.

Goście pierwszy strzał na bramkę Unii oddali po 37 minutach gry. Dwie minuty później padła jedyna bramka meczu. Po dośrodkowaniu Sojdy piłkę w narożniku pola karnego przejął Popiela, który ograł obrońcę i skierował piłkę do siatki.

Druga połowa rozpoczęła się znów od ataków gospodarzy, którzy jednak wykazali się brakiem skuteczności w dogodnych sytuacjach. Najbliższy podwyższenia wyniku był Łukasz Popiela, który nie trafił z bliskiej odległości do pustej bramki.

Goście ożywili się przed końcem spotkania. Kilka razy gra przeniosła się pod bramkę Unii, ale na szczęście bramka wyrównująca nie padła.

Unia prowadzi w tabeli III ligi, jej najgroźniejsi rywale gubią punkty, a przewaga tarnowian nad Popradem Muszyna wzrosła do czterech punktów. Kolejny mecz Unia rozegra na własnym boisku z Granatem Skarżysko-Kamienna.

Unia Tarnów – Przebój Wolbrom 1:0 (1:0)