Kolejka na raty

Piłkarze tarnowskiej Unii bezbramkowo zremisowali na własnym boisku z drużyną Puszczy Niepołomice. To satysfakcjonujący dla tarnowian rezultat, zważywszy, że obydwa zespoły dzieli w tabeli siedem pozycji, a w spotkaniu w Tarnowie goście mieli więcej okazji do odniesienia zwycięstwa. W ostatniej kolejce III ligi nie odbyło się kilka spotkań z powodu fatalnych warunków atmosferycznych i złego stanu boisk. Nie grali m.in. lider – Bruk – Bet Nieciecza oraz wicelider Hutnik Kraków. Na czele tabeli sytuacja nie uległa więc zmianie, a tarnowska Unia zajmuje po 17 meczach 11 miejsce z dorobkiem 20 punktów.

Drużyna Unii Tarnów wywalczyła punkt w meczu ligowym na własnym boisku z Puszczą Niepołomice. Mecz nie był emocjonującym widowiskiem, tarnowianie częściej byli w posiadaniu piłki, ale więcej okazji do zwycięstwa stworzyli piłkarze z Niepołomic. Sytuacje podbramkowe dla Unii w pierwszej połowie stwarzali przede wszystkim Witek i Rodak, niestety ten drugi dwukrotnie nie trafił do siatki z bliskiej odległości. Z kolei goście mogli objąć prowadzenie po strzale Piotra Morawskiego, który również nie trafił do siatki z bliskiej odległości, a tuż przed przerwą w sytuacji sam na sam z bramkarzem tarnowian znalazł się Kmak, na szczęście dla Unii Lisak nie pozwolił się pokonać.

W drugiej połowie na boisku działo się jeszcze mniej ciekawego. Goście jeszcze dwukrotnie mogli objąć prowadzenie, ale najpierw w 63 minucie Kmak ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i trafił piłką w słupek, a 10 minut przed końcem meczu obrońcy Unii zablokowali strzał Dutki.
Unia zajmuje po tym spotkaniu 11 miejsce w tabeli z 20 punktami. Najbliższym przeciwnikiem piłkarzy z Mościc będzie Orlicz Suchedniów, zajmujący w tabeli 14 lokatę.
W ostatniej kolejce nie odbyło się kilka spotkań. Ze względu na zły stan murawy odwołane zostały m.in. spotkania Dalinu Myślenice z Bruk – Betem Nieciecza i Lubrzanki Kajetanów z Hutnikiem Kraków. Stąd na szczycie tabeli nie zaszły żadne zmiany – nadal prowadzi Bruk – Bet z trzema punktami przewagi nad Hutnikiem.

Unia Tarnów – Puszcza Niepołomice 0:0
Żółte kartki: Saratowicz - Marcin Morawski i Michał Morawski. Sędziował: M. Wrażeń (Gorlice), widzów: 400.
Unia: Lisak - Mikołajczyk, Jędrusiak, Ł. Bartkowski, Pawlak, Radliński (86 min. Kafel), Szczytyński (59 min. Ocłoń), Kazik, Witek (74 min. Węgrzyn), Rodak, Saratowicz (65 min. Drozdowicz).
30.03.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |