Młodzi górą

Przed 10 laty, w 1998 roku drużyna piłkarska „Unii” Tarnów opuściła szeregi II ligi i od tamtej pory nie udaje się piłkarzom z Mościc nawiązać do tamtych rezultatów, gdy w barwach tarnowskiego klubu występowali m.in. Jacek Ropski, Krzysztof Palej, Grzegorz Jasiak, Tomasz Kijowski, czy Piotr Czerwony.

Wszyscy ci zawodnicy pojawili się ponownie na boisku „Unii” 8 października, by rozegrać mecz z młodszymi kolegami z okazji jubileuszu osiemdziesięciolecia klubu. Kibice nie obejrzeli co prawda w akcji Krzysztofa Paleja, któremu kontuzja uniemożliwiła występ na boisku, ale były ligowy snajper wspierał kolegów z ławki rezerwowych, na której pojawił się również po latach przerwy Zbigniew Kordela, trener kojarzony z największymi sukcesami piłkarzy z Mościc.

Na boisku zdecydowaną przewagę, udokumentowaną sześcioma bramkami, posiadali młodsi piłkarze „Unii”, występujący obecnie na boiskach III ligi. Do przerwy na listę strzelców wpisali się Radliński i Rodak, w II połowie, gdy trener Kwiek wpuścił na boisku 11 nowych zawodników, kolejne bramki zdobywali Hajduk, Bartkowski, Furmański i Szczytyński. W drużynie byłych zawodników okazję na zdobycie honorowego gola mieli natomiast Dzięciołowski i Czerwony . Nie wynik był jednak w tym spotkaniu sprawą najważniejszą, ale okazja do przypomnienia sukcesów piłkarskiej ekipy z Mościc i osób, którzy te sukcesy kreowali. – Traktujemy to spotkanie wyłącznie w kategoriach zabawy – mówił jeszcze przed meczem Zbigniew Kordela. – Szkoda jedynie, że niefortunnie wybrany termin spowodował, iż nie wszyscy byli piłkarze, którzy chcieli wziąć udział w jubileuszowym pojedynku mogli to uczynić.
„Młoda” Unia – „Stara” Unia 6:0 (2:0)

Bramki: Radliński, Rodak, Hajduk, Furmański, Bartkowski, Szczytyński
„Stara” Unia: Stawarz – Kijowski, Dzieciołowski, Czerwony, Ropski, Jasiak, A. Wstępnik, T. Prokop, Wójcik, H. Wstępnik, Piotr Brożek
„Młoda” Unia”: Kwiecień ( Lisak) – Węgrzyn (Fryś), Bartkowski (Furmański), Mikołajczyk (Bielak), Niewola (Ocłoń), Radliński (Hajduk), Wolański (Goliński), Drozdowicz (Lądwig), Witek (Pawlak), Kazik (Mistak), Rodak (Szczytyński)
Sędziował: Marek Migduła, widzów ok. 150.


09.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |