Oddaj butelkę, posadź drzewko!

Trwa siódma edycja akcji „Drzewko za butelkę”, realizowanej w Tarnowie przez Azoty Tarnów i Branżową Organizację Odzysku S.A., uczestników programu ‑ Odpowiedzialność i Troska. W tym roku udział w akcji bierze rekordowa liczba 35 tarnowskich szkół, przedszkoli i ośrodków wychowawczych, Finał akcji zaplanowano na 7 maja.

Po raz siódmy organizowana jest w tym roku przez Azoty Tarnów i Branżową Organizację Odzysku S.A. akcja „Drzewko za butelkę”. W akcję włączyło się w tym roku 35 tarnowskich szkół, przedszkoli i ośrodków wychowawczych. Ubiegłoroczny program poszerzony został przez organizatorów o trzy konkursy: na najciekawszy plakat związany z akcją, na wykonanie Szkolnego Leksykonu Ekologicznego i Ekologicznego Słowniczka Przedszkolaka. Organizatorzy akcji odwiedzają szkoły i przedszkola, biorące udział w akcji, uczniom pokazywane są prezentacje edukacyjne na temat idei akcji w kontekście promowania zachowań proekologicznych w życiu codziennym oraz inicjatyw proekologicznych podejmowanych przez firmy chemiczne w celu minimalizacji oddziaływania na środowisko.

Która z placówek zwycięży w tegorocznej rywalizacji, ile sztuk plastikowych butelek uda się łącznie zebrać uczestnikom akcji oraz czy tym razem padnie kolejny rekord liczby zebranych butelek dowiemy się w czasie uroczystego finału akcji „Drzewko za butelkę”, który zaplanowano na 7 maja. Tego dnia o godzinie 10.00 w Parku Strzeleckim rozpocznie się uroczysty finał, podczas którego na wszystkich uczestników akcji będą czekać liczne atrakcje, zaś na zwycięzców dodatkowo także nagrody.
Akcja „Drzewko za butelkę” została zapoczątkowana w 2003 roku z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska przez firmy chemiczne realizujące program ‑ Odpowiedzialność i Troska. W ciągu sześciu poprzednich jej edycji w całej Polsce zebrano ponad 5 milionów butelek i posadzono prawie 8 tysięcy drzewek. Tylko w Tarnowie zebrano w tym czasie niemal 700 tysięcy butelek, a w mieście pojawiło się 1.300 młodych drzewek, posadzonych przez tarnowskie dzieci i młodzież.
07.04.2009
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |