Kowarskie impresje tarnowianki

 Tarnowskie Muzeum Okręgowe zaprasza na ostatnie w tym roku wydarzenie z cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. W poniedziałek, 10 grudnia w siedzibie Muzeum odbędzie się otwarcie wystawy kolekcji tkanin artystycznych Teresy Szuszkiewicz-Spryszak „Kowarskie Impresje”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp na wernisaż jest wolny.

 

Na ostatnią w tym roku wystawę w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej" zaprasza Muzeum Okręgowe w Tarnowie. W poniedziałek, 10 grudnia o godzinie 18.00, w siedzibie przy Rynku 3 odbędzie się wernisaż wystawy kolekcji tkanin artystycznych Teresy Szuszkiewicz-Spryszak „Kowarskie Impresje”. Wystawę będzie można oglądać w Tarnowie do 31 grudnia.

Teresa Szuszkiewicz-Spryszak to tarnowianka, absolwentka Liceum Technik Plastycznych w Tarnowie, w którym w 1965 roku zdała maturę i uzyskała tytuł technika plastyk, ze specjalnością tkactwo artystyczne. Następnie podjęła studia w PWSSP (obecnie ASP) we Wrocławiu, gdzie w roku 1972 uzyskała dyplom na Wydziale  Malarstwa, Grafiki i Rzeźby.

Po ukończeniu studiów wróciła do Tarnowa. W latach 1972-2004 uczyła malarstwa, rysunku i tkactwa w Liceum Plastycznym. Od roku 1994 bierze udział w plenerach organizowanych przez prof. Ewę Poradowską-Werszler w Kowarach. Wyjątkowa atmosfera panująca na tym plenerze, możliwość spotkania artystów z wielu krajów, spowodowała, że tarnowianka związała się Festiwalem na wiele lat. Poza wystawami związanymi z Plenerem-Festiwalem Sztuki Włókna Kowary uczestniczy m. in. w Międzynarodowym Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z Krosna do Krosna”, Miniatury Tkackiej w Łodzi. Brała również udział w Ogólnopolskich Wystawach Małej Formy Graficznej i Exlibrisu.

- Lubię to co robię, daje mi to satysfakcję i mam nadzieję, że moje działania mogą sprawić przyjemność innym ludziom, moim Przyjaciołom i Widzom - mówi o swojej twórczości autorka.

Kolekcja tkanin, która zostanie zaprezentowana w tarnowskim Muzeum, wykonana została różnymi technikami, na przestrzeni ostatnich kilku lat.

09.12.2018
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |