Zakłady Mechaniczne z korzystnym kontraktem

 Zakłady Mechaniczne w Tarnowie wyprodukują 780 lekkich moździerzy, które trafią do polskiej armii, m.in. do Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojsk Lądowych. Podpisany już kontrakt opiewa na blisko 32 miliony złotych.

 

Zakłady Mechaniczne w Tarnowie dostarczą do końca 2022 roku 780 egzemplarzy moździerza LMP-2017. Pierwsza dostawa 150 sztuk będzie miała miejsce w drugiej połowie 2019 roku. Ponad 600 pozostałych do roku 2022. Moździerze będą wykorzystywane głównie przez pododdziały Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojsk Lądowych.

- Zmodyfikowany przez nas moździerz będzie podstawowym wyposażeniem polskiej armii. To sukces, z dostępnych na rynku światowym moździerzy, moździerz produkowany przez Zakłady Mechaniczne okazał się najlepszy. Dlatego wybrała go polska armia - mówi Henryk Łabędź, prezes tarnowskiej spółki. - Zakłady Mechaniczne są jednym z wiodących zakładów w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Spółka osiąga bardzo dobre wyniki, również dzięki działaniom eksportowym.

Podpisany 12 grudnia kontrakt opiewa na blisko 32 miliony złotych. Prezes Łabędź przyznał podczas konferencji prasowej, że po jego podpisaniu pojawiły się również pierwsze zapytania ofertowe z zagranicy.

14.12.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |