Pogromcy SMOgA na starówce

 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie zaprasza do udziału w pikniku Tarnowscy Pogromcy SMOgA. Impreza odbędą się 22 i 29 sierpnia. Wybranym przez MPEC miejscem pikników będzie tym razem tarnowska starówka, gdzie w okresie jesienno-zimowym występuje wyjątkowo duże zanieczyszczenie powietrza.

 

MPEC Tarnów zaprasza do udziału w czwartej edycji pikniku Tarnowscy Pogromcy SMOgA. STOP niskiej emisji w Tarnowie.

Impreza odbędzie się 22 i 29 sierpnia na ulicy Wałowej (przy Sali Lustrzanej) oraz w Zaułku Łokietka w godzinach od 11.00 do 18.00. Celem pikniku jest przeciwdziałanie zjawisku niskiej emisji w Tarnowie, uświadamianie zagrożeń dla zdrowia i środowiska powodowanych niską emisją, rozwijanie poczucia szacunku i odpowiedzialności za przyrodę oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Wydarzenie ma charakter cykliczny. W tym zorganizowano je w obrębie tarnowskiej starówki, gdzie w okresie jesienno–zimowym występuje wysoki poziom niskiej emisji. Towarzyszące wydarzeniu aktywności edukacyjne mają na celu zachęcanie mieszkańców do wymiany pieców węglowych na przyjazne dla zdrowia źródła ciepła, w tym ciepło systemowe. Nie zabraknie aktywizujących gier i zabaw ekologicznych, a także porad ekspertów z zakresu ochrony środowiska oraz medycznych. Uczestnicy imprezy będą m.in. sadzić mini – ogródki, tworzyć tarninowe korale oraz ozdoby z włóczek pozyskanych z retro sweterków, układać mega puzzle i dmuchać giga bańki. Strażnicy miejscy będą znakować rowery tarnowian (znakowanie w godz. od 11.00 do 12.30 oraz od 15.00 do 16.30), a medycy zapewnią m.in. bezpłatne badania poziomu cukru i ciśnienia oraz masaże fizjoterapeutów. MPEC Tarnów w tym roku wybudował miejską sieć ciepłowniczą na tarnowskim Rynku – dlatego podczas pikniku będzie informować tarnowian o możliwościach przyłączania budynków do sieci miejskiej oraz do ich ogrzewania przyjaznym dla zdrowia ciepłem systemowym.

Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie, a jego partnerami: Urząd Miasta Tarnowa - Wydział Komunikacji Społecznej i Wydział Ochrony Środowiska, Mościckie Centrum Medyczne, Zespół Przychodni Specjalistycznych oraz Straż Miejska w Tarnowie.

 

20.08.2019
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |