„Zatrzymane chwile ulotne” Andrzeja Trybulskiego

 W poniedziałek, 2 grudnia o godzinie 18.00 Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na wystawę „Zatrzymane chwile ulotne” autorstwa Andrzeja Henryk Trybulskiego. To ostatni wernisaż w tegorocznej edycji cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Wstęp jest wolny. Prace będzie można oglądać do 31 grudnia.

 

W poniedziałek, 2 grudnia o godzinie 18.00 Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na ostatni wernisaż w tegorocznej edycji cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Wystawa „Zatrzymane chwile ulotne” autorstwa Andrzeja Henryka Trybulskiego – w 50-lecie pracy twórczej i 75-lecie autora – pokaże oszczędną techniką przemijający czas, zatrzymane piękno już utraconego krajobrazu miasteczek o zabudowie drewnianej a również twarze spotkanych na drogach życia osób. One to właśnie zajmują szczególne miejsce i zainteresowanie w twórczości autora. Wstęp na wernisaż wolny.

Artysta, zgodnie ze wskazaniem prof. Wiktora Zina, u którego studiował, posiada zawsze przy sobie szkicownik, blok i notuje, rysując swe wrażenia, spostrzeżenia i odczucia. Widać je dobitnie w prezentowanych pracach, w których, za pomocą tylko dla siebie właściwej kreski, wydobywa głębię osobowości, tajemnicę i urok uchwyconych postaci czy obiektów. Świadczą też one o świetnym warsztacie, dużej wrażliwości i dojrzałości twórczej autora.

Na wystawie prezentowane będą grafiki i rysunki nigdy dotąd nie pokazywane, powstałe w całym pięćdziesięcioletnim okresie twórczości. Ekspozycja obejmie wybór 125 postaci, z kilkuset zgromadzonych w archiwum prywatnym autora.

Prace powstawały na konferencjach, spotkaniach, naradach, sympozjach, wyjazdach, których w życiu zawodowym autora nie brakowało. To nostalgiczne wspomnienie chwil ulotnych.

Andrzej Henryk Trybulski urodził się w Tarnowie w 1945 roku. Absolwent III LO, ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Malarstwo i grafikę studiował u prof. Krystyny Wróblewskiej, dyplom u prof. Włodzimierza Gruszczyńskiego w Katedrze Projektowania w Regionie obronił w 1969 roku.
W swym dorobku zawodowym posiada wiele osiągnięć w dziedzinie architektury, urbanistyki oraz w wielu dziedzinach sztuki. Pedagog, działacz społeczny i niepodległościowy. Członek grupy TA, swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Odznaczony Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości (2019).

Kuratorem wystawy jest Bożena Szczupak, prace będzie można oglądć do 31 grudnia.

01.12.2019
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |