Pewne zwycięstwo lidera

Pierwszy gol w 51 sekundzie, kolejny w 3:04 minucie meczu. Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie pozostawiła złudzeń Puszczy Niepołomice i pokonała ją 4:0.Termalica prowadzi w tabeli z dorobkiem 52 punktów zdobytych w 24 spotkaniach. Kolejny mecz niecieczanie rozegrają w Łęcznej z Górnikiem.

Po czterech minutach lider Fortuny 1 Ligi prowadził już 2:0. Pierwszego gola zaraz po gwizdku zdobył z najbliższej odległości Patryk Czarnowski. Dla niego było to debiutanckie trafienie w barwach Termalicy. Ten początek uskrzydlił gospodarzy. Trzy minuty później podwyższyli wynik. Wówczas swoją okazję wykorzystał Samuel Stefanik.

Później gra się uspokoiła. W 16 minucie Paweł Żyra uderzył nad bramką. Goście odpowiedzili uderzeniem Marcela Pięczka. W 40 min po szybkiej kontrze centymetrów zabrakło Czarnowskiemu, żeby ponownie skierować piłkę do siatki.

W drugiej połowie, po spokojnym początku, Bruk-Bet strzelił kolejnego gola. W 54 minucie Czarnowski najpierw przejął piłkę a później podał do Romana Gergela, który technicznym strzałem pokonał Górskiego. W 66 min po rzucie rożnym gości dobrze interweniował Łukasz Budziłek. W 75 min Czarnowski uderzył w boczną siatkę. W 78 minucie po dośrodkowaniu  rzutu rożnego, piłka trafiła do Piotra Wlazły, który strzelił nie do obrony.

Po porażce i dwóch remisach, Bruk-Bet wygrał i pewnie przewodzi w ligowej stawce. Termalica ma pięć punktów przewagi nad drugim miejscem. Kolejny mecz niecieczanie rozegrają w Łęcznej z Górnikiem.

Bruk-Bet Termalica - Puszcza Niepołomice 4:0 (2:0)

Bramki: Czarnowski (1 min.), Stefanik (4 min.), Gergel (54 min.), Wlazło (78 min.)

Żółte kartki: Grzybek, BiedrzyckiTomalski, Cichoń, Rakoczy

Bruk-Bet: Budziłek - GrabowskiBiedrzycki, Putiwcew (65 min. Bezpalec), Grzybek (46 min. Wasielewski), Stefanik (72 min. Hubinek), Żyra, Wlazło (81 min. Matuszewski), Radwański , Gergel (72 min. Śpiewak), Czarnowski

Sędziował: K. Paszkewicz (Wrocław), mecz bez udziału publiczności