Remis lidera

W spotkaniu 30. kolejki Fortuny 1 Ligi Bruk-Bet Termalica na wyjeździe podzieliła się punktami z Widzewem Łódź, remisując 1:1. Feta z okazji awansu do ekstraklasy musi poczekać do następnej kolejki.

Bruk-Bet Termalica na wyjeździe zremisowała z Widzewem Łódź 1:1.Pierwsza połowa meczu to emocje i kontrowersje. Dotyczyły zagrań ręką w 19 i 30 minucie w polu karnym przez zawodników Widzewa. W ostatnim przypadku dotyczyło to aż dwóch piłkarzy z Łodzi. Arbiter jednak nie zareagował.

Wcześniej z prowadzenia cieszyli się gospodarze gdy w 12 minucie gola zdobył Michal Hanausek. Nim arbiter uznał trafienie, konsultował się z asystentem.

Goście atakowali i stworzyli kilka okazji. W drugiej minucie strzał Michala Hubinka, wybił Jakub Wrąbel. W 15 minucie Piotr Wlazło uderzył w słupek. W 23 minucie groźnie przymierzył Marcin Wasielewski. W 37 minucie Tomasz Loska świetnie obronił bardzo groźny strzał Hanauska. W drugiej połowie od początku atakował Bruk-Bet i starania przyniosły efekt w 57 minucie. Po dośrodkowaniu Mariusza Grabowskiego, Adam Radwański otrzymał piłkę i pokonał golkipera gospodarzy. W 60 minucie uderzył Radwańki, a Wrąbel z kłopotami wybił na róg. W 68 minucie Martin Zeman wrzucił z rzutu wolnego, Wrąbel wybił piłkę. W 74 minucie Hanausek strzelił, ale obroni Loska. Osiem minut później golkiper z Niecieczy znakomicie obronił w sytuacji sam na sam z Marcinem Robakiem.

Bruk-Bet utrzymał prowadzenia w tabeli z dorobkiem 60 punktów. Najbliższy mecz niecieczanie rozegrają z Chrobrym Głogów 19 maja, na własnym boisku.

Widzew - Bruk-Bet Termalica 1:1 (1:0)

Bramki: Hanausek (12 min) - Radwański (57 min.)

Żółte kartki: Stępiński, Tanżyna, Becht, AmeyawBiedrzycki, Wasielewski, Bezpalec, Grzybek

Bruk-Bet: Loska - Wasielewski (46 min. Grzybek), BiedrzyckiWlazło, Grabowski, Gergel, Bezpalec, Bonecki (46 min. Zeman), Radwański, Hubinek, Śpiewak (46 min. Stefanik)

Sędziował: D. Sulikowski (Gdańsk), widzów: 4360