Jeszcze musimy poczekać

Wciąż punktu brakuje piłkarzom Bruk – Betu do awansu do ekstraklasy. W Opolu niestety go nie przypieczętowali, przegrywając z Odrą przegrali 0:1. Przed zespołem z Niecieczy jeszcze dwa spotkania. W najbliższym w piątek na wyjeździe zmierzą się z ŁKS Łódź.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozegrał w Opolu mecz z Odrą Opole i, niestety, przegrał. Goście od początku byli bardzo aktywni. Już w czwartej minucie Martin Zeman uderzył nad poprzeczką. Dwie minuty później Sebastian Bonecki strzelił, ale Błażej Sapielak złapał piłkę.

Mimo aktywności przyjezdnych, to gospodarze zdobyli gola. W dziewiątej minucie mocnym strzałem z 14 metrów Kacper Tabiś nie dał żadnych szans Tomaszowi Losce. Walka toczyła się do samego końca, ale bez oczekiwanych dla Bruk-Betu efektów. W 15 minucie piłka po rzucie rożnym trafiła do Wiktora Biedrzyckiego, który przestrzelił z kilku metrów. Dziesięć minut później z rzutu wolnego Zeman strzelił w golkipera Odry. W 26 minucie świetnie w pole karne wbiegł Adam Radwański, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez defensora z Opola. W 38 minucie z własnej połowy przelobować Sapielaka próbował Piotr Wlazło. Zabrakło niewiele. Kilkadziesiąt sekund później Sapielak znakomicie obronił strzał Radwańskiego. W doliczanym czasie gry pierwszej połowy ponownie dobrą interwencją popisał się Sapielak, który wybił na róg strzał Samuela Stefanika.

W 56 minucie z ostrego kąta Radwański uderzył w Sapielaka. Minutę później Biedrzycki przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 60 minucie Stefanik ponownie sprawdził refleks bramkarza gospodarzy. W 80 minucie Zeman przymierzył, ale trafił w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry Wlazło uderzył koło bramki. Kilkadziesiąt sekund później znowu zakotłowało się w polu karnym Odry, ale wynik już się nie zmienił. Przed zespołem z Niecieczy jeszcze dwa spotkania. W najbliższym w piątek na wyjeździe zmierzą się z ŁKS-em Łódź.

Odra Opole - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)

Bramka: Tabiś (9 min. )

Żółta kartka: Niziołek

Bruk-Bet Termalica: Loska - Grzybek (80 min. Wasielewski), BiedrzyckiPutiwcew, Grabowski, Zeman (84 min. Kalisz), Radwański, Wlazło, Bonecki (46 min. Żyra), Stefanik, Śpiewak (70 min. Gergel)

Sędziował: P. Lasyk (Bytom), widzów 860