Bilardzista z Tarnowa

Polski Związek Bilardowy, do reprezentacji Polski juniorów młodszych na Mistrzostwa Europy juniorów w bilardzie, powołał tarnowianina Adama Świedźbę. Zawodnik na co dzień reprezentuje barwy klubu IKS Tarnów.

Adam Swadźba z klubu IKS Tarnów powołany został do reprezentacji Polski juniorów młodszych na Mistrzostwa Europy juniorów w bilardzie. Zawody rozegrane zostaną w  sierpniu w Słowenii. Nominację do kadry 15-letni tarnowianin odebrał przed rozpoczęciem zmagań w drugim turnieju z cyklu Junior Tour – Mak Marketing. Swoim występem w łódzkich zawodach potwierdził trafność decyzji Polskiego Związku Bilardowego. W meczach eliminacyjnych pokonał 4-3 Krzysztofa Kozerę z Mak Marketing UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki, 4-0 Macieja Szybista z Akademii TCF HUB Kraków, 4-2 Jakuba Bottchera z Arkadii Tczew i 4-1 Jakuba Chrobota z Nosanu Kielce, a walce o awans do strefy medalowej uległ 2-4 Marcinowi Chmielowi z Green Club Gdańsk. Ostatecznie Adam Swadźba ukończył turniej w Łodzi na piątym miejscu.

W niedawnych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych, Adam Swadźba wywalczył indywidualnie trzy medale: dwa srebrny i brązowy. Dodatkowo drużyna IKS Tarnów w składzie: Adam Swadźba, Bartosz KrólLeon Kukuś zdobyła trzecie miejsce w turnieju drużynowym juniorów.