Tomografia w zasięgi ręku

 Tomografia komputerowa to metoda diagnostyczna stanowiąca podstawowe badanie w poważnych urazach, ale stosowana także m. in. w onkologii, czy chirurgii. Niestety, czas oczekiwania na badanie w większości placówek bywa dla pacjentów zbyt długi. Tymczasem Pracownia Tomografii Komputerowej Centrum Zdrowia Tuchów oferuje badanie niemal z dnia na dzień. W dodatku pacjent zyskuje potem możliwość dalszej diagnostyki i leczenia.

 

Średni czas oczekiwania na badanie tomografii komputerowej w większych polskich miastach to obecnie blisko 100 dni. Najkrócej trzeba czekać ponad dwa tygodnie. Tymczasem Pracownia Tomografii Komputerowej Centrum Zdrowia Tuchów oferuje bezpieczne i precyzyjne świadczenia diagnostyczne tego typu właściwie z dnia na dzień. Rejestrować się można telefonując pod numer 14 65 35 100.

Prócz braku kolejek, badanie warto wykonać w Tuchowie także dlatego, że pacjenci w szpitalu rodzinnym zyskują możliwość dalszej diagnostyki i leczenia. Ponadto są zupełnie bezpieczni. Pracownia stosuje wszystkie procedury i wytyczne, które wynikają z zagrożenia epidemiologicznego.Tomografia jest najczęściej wykorzystywana dla diagnostyki głowy i zatok, klatki piersiowej oraz jamy brzusznej. W trybie nagłym wskazaniami są przede wszystkim urazy. Do badań w Tuchowie wykorzystywany jest wielorzędowy tomograf z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Skanowanie ciała w wybranym obszarze jest całkowicie bezbolesne. Podczas badania pacjent ma możliwość kontaktu z technikiem i lekarzem. Procedura trwa zwykle do kilkunastu minut. Diagnostyka jest realizowana pod nadzorem wykwalifikowanych lekarzy i specjalistów radiologii. Większość badań wymaga dożylnego podania środka kontrastującego. Kontrast osłabia promieniowanie, dzięki czemu struktury wypełnione nim są jasne i możliwa jest bardzo dokładna analiza konkretnego obszaru. Wyniki analizuje lekarz specjalista w zakresie diagnostyki obrazowej. Medyczną analizę otrzymanych obrazów oraz dokumentację zdjęciową pacjenci otrzymują na nośnikach cyfrowych, zazwyczaj do tygodnia od dnia badania.

01.07.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |