Podział punktów w Niecieczy

Pierwszy mecz nowego sezonu przyniósł trochę emocji, zwycięzcy jednak zabrakło. W spotkaniu inauguracyjnym PKO BP Ekstraklasy, Bruk-Bet Termalica podzielił się punktami z PGE Stalą Mielec, remisując 1:1. W następnej kolejce niecieczanie podejmą na własnym boisku Wisłę Kraków.

W spotkaniu inauguracyjnym PKO BP Ekstraklasy, Bruk-Bet Termalica podzielił się punktami z PGE Stalą Mielec, remisując 1:1.

Ernest Terpiłowski pokonał bramkarza Stali w 40 minucie, po szybkiej akcji gospodarzy. Było to pierwsze trafienie tego zawodnika w ekstraklasie, w pierwszym występie w tej klasie rozgrywkowej. Bruk-Bet do przerwy był drużyną wyraźnie lepszą i zasłużenie prowadził.

Na początku drugiej połowy, Marcin Wasielewski dostał piłką w rękę po wstrzeleniu jej przez Krystiana Getingera i sędzia podyktował rzut karny. W 48 minucie na bramkę zamienił go Grzegorz Tomasiewicz.

W tym spotkaniu debiuty w PKO BP Ekstraklasie i w barwach Bruk-Betu Termaliki zaliczyli Nemanja Tekijaski i Muris Mesanović. Mecz nr 1 w barwach niecieczan zagrał Adam Hlousek. Odnotować trzeba debiutanckie występy w PKO BP Ekstraklasie Michała Orzechowskiego, Kacpra Śpiewaka, Mateusza Grzybka i Michala Hubinka.

- Mamy niedosyt szczególnie jeżeli chodzi o pierwszą połowę. Byliśmy groźni, stwarzaliśmy sytuacje, w tym stuprocentowe, które powinniśmy wykorzystać. Na drugą połowę mieliśmy plan, ale on runął na jej początku po rzucie karnym. Druga połowa była słabsza w naszym wykonaniu, za mało było ruchów zawodników w środku boiska. Nie stwarzaliśmy sobie sytuacji obok uderzenia Kacpra Śpiewaka. Punkt oczywiście jest cenny, ale czujemy niedosyt po tym spotkaniu.- podsumował wynik swoich podopiecznech trener Mariusz Lewandowski

Trudno wyciągać daleko idące wnioski po jednym spotkaniu, ale Stal raczej nie zasiała ziarna wątpliwości u tych, którzy typowali ją do spadku. Termalica rozczarowała w drugiej odsłonie i też nie dała specjalnych powodów, aby zakładać, że stać ją na coś więcej niż utrzymanie.

Bruk-Bet Termalica – Stal Mielec 1:1 (1:0)

Bramki: Terpiłowski (40 min.), Tomasiewicz (48 min. karny)

Żółte kartki: Mesanović , WasielewskiFlis, Matras

Bruk-Bet Termalica: LoskaGrzybek, Biedrzycki, Tekijaski, Wasielewski (70 min. Orzechowski), Stefanik(22 min. Hubinek), Radwański (70 min. Żyra), Wlazło, Hlousek, Terpiłowski (84 min. Śpiewak), Mesanović (72 min. Czarnowski)

Sędziował: Z. Dobrynin (Łódż), widzów: 4184