Z tradycją w nowoczesność

 W tym roku Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie kończy 140 lat. Zacny wiek nie przeszkadza jednak patrzeć w przyszłość i tarnowska szkoła poszerza zaplecze o nowoczesny sprzęt w postaci drukarek 3D.

 

Wakacyjne miesiące to czas, w którym placówki edukacyjne przygotowują się na kolejny rok szkolny. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, gdzie postanowiono zrobić krok w przyszłość i zakupić dwie drukarki 3D – The Original Prusa I3 MK3S+. – Po ukończeniu szkoły średniej uczniowie powinni wchodzić w tak zwane dorosłe życie z konkretną wiedzą popartą praktyką. Nowoczesność i zmieniający się świat sprawiają, że klasyczne metody kształcenia oraz środki dydaktyczne nie zdają zawsze rezultatu. W ZSEO patrzymy jednak w przyszłość i myślimy o przyszłości, również tej naszych wychowanków. Stąd pomysł zakupu sprzętu – mówi Robert Kozioł, dyrektor szkoły.

Doświadczenia edukacyjne oraz sama edukacja cyfrowa stały się w XXI wieku priorytetem na każdym etapie nauczania. Nowoczesne technologie, które towarzyszą nam na co dzień, oraz ich dynamiczny rozwój sprawiają, że szkolne programy niemalże z roku na rok stają się przestarzałe. Włączenie do nich elementów najnowszej technologii, co pokazują przykłady z innych państw, znajduje praktyczne zastosowanie w nauczaniu różnych przedmiotów. – Podczas lekcji matematyki drukować będzie można figury geometryczne i bryły przestrzenne, na biologii modele elementów ludzkiego ciała, ale to przecież kierunki techniczne, takie jak architektura krajobrazu lub technologia żywienia będą polem do prawdziwego popisu. Wierzę, że zakupiony sprzęt będzie miał szerokie zastosowanie i pomoże naszym uczniom w rozwoju – podsumowuje Jolanta Chmura, wicedyrektorka tarnowskiej szkoły.

Zakup sprzętu został sfinansowany dzięki wpłatom rodziców uczniów ZSEO na fundusz Rady Rodziców.

30.07.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |