Ksawery Masiuk podbił Rzym

 Dwa indywidualne złote i jeden srebrny medal oraz złoto i brąz w sztafecie na obiektach rzymskiego Foro Italico, które były areną zmagań 47. Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu wywalczył Ksawery Masiuk, siedemnastoletni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Starosta tarnowski nagrodził młodego zawodnika UKS G-8 Bielany Warszawa dyplomem i nagrodą pieniężną.

 

Starosta tarnowski Roman Łucarz nagrodził Ksawerego Masiuka, zawodnika UKS G-8 Bielany Warszawa, który podbił Rzym podczas Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu. Ksawery Masiuk to niespełna siedemnastoletni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w tym roku wywalczył indywidualnie dwa złota i srebro oraz złoto i brąz w sztafecie na obiektach rzymskiego Foro Italico które były areną zmagań mistrzostw – to dla reprezentacji polski wielki sukces, bo w historii juniorskiego pływania nie wywalczyła nigdy tylu medali, co w tegorocznej rywalizacji.

Starosta w dowód uznania i podziękowania za promowanie powiatu i ziemi tarnowskiej przekazał Ksaweremu Masiukowi dyplom gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3 tysięcy złotych. Podczas spotkania z zawodnikiem w starostwie obecni byli także etatowy członek zarządu Powiatu Tomasz Stelmach, członek zarządu powiatu Mariusz Tyrka oraz Rodzice Ksawerego Państwo Agnieszka i Krzysztof Masiukowie.

31.07.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |