Zwolnij przed szkołą

 W szkołach wraca nauka stacjonarna i wraca akcja „Zwalniam przed szkołą”. W  tradycyjnej formie 1 września prowadzić ją będą policjanci, którzy przez cały miesiąc pracować będą w okolicach szkół.

 

1 września policjanci i pracownicy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, na ulicach miasta i regionu będą zwracali uwagę kierowców na dzieci i młodzież, które wracają do nauki stacjonarnej. Będą przypominali o tym, że przed szkołami należy zachować szczególną ostrożność. - W okolicach szkół i przedszkoli są ustawione specjalne znaki drogowe, tzw. „Agatki” – mówi Paweł Gurgul, dyrektor MORD w Tarnowie. – Od lat są symbolem naszej akcji. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, by traktowali je z należytą uwagą. Od tego zależy czy nadchodzący rok szkolny będzie bezpieczny dla przedszkolaków i uczniów. Wiemy, że przez wiele miesięcy, z powodu pandemii mieli zajęcia zdalne, a później byli na wakacjach. W dużej mierze od nowa zaczynamy więc naszą pracę edukacyjną.

Dla kierowców przygotowana zostały tradycyjne ulotki z deklaracją „Zwalniam przed szkołą”, a dla najmłodszych – elementy odblaskowe.

Akcja „Zwalniam przed szkołą” w Tarnowie prowadzona będzie 1 września przy Zespole Szkół Stowarzyszenia „Siódemka” na ulicy ks. Sitki. Przez cały wrzesień policjanci będą pracowali w okolicach wszystkich szkół w regionie.

 

31.08.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |