Dla Tomka

 Na koniec września w Tarnowie rozegrany zostanie Pomocowy Turniej w piłce nożnej. Zaproszenie dla siedmioosobowych drużyn skierowane jest do uczniów szkół średnich z Tarnowa i okolic. Wszystko po to, by pomóc ciężko choremu Tomkowi Dulianowi.

 

Pod koniec września, w Tarnowie rozegrany zostanie Pomocowy Turniej w piłce nożnej. Pieniądze uzyskane z wpisowego zostaną przekazane na leczenie absolwenta Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie, Tomasza Duliana. Turniej rozegrany zostanie na otwartym boisku. Uczestniczyć w nim mogą siedmioosobowe drużyny (bramkarz plus sześciu zawodników w polu) złożone z uczniów szkół średnich z Tarnowa i okolic. Warunkiem startu jest wpłacenie 25 złotych od każdego członka zespołu. Wpłat dokonywać należy na rachunek: Fundacja Moc Pomocy” w PKO S.A. 16102052260000660206350765 z dopiskiem Tomasz Dulian.

Do turnieju zgłaszać można się do piątku, 24 września. Zgłoszenia przyjmuje nauczyciel wychowania fizycznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie, Bogusław Kwiek, tel. 608 511 568, e-mail: b.kwiek62@gmail.com.

 

Tomek to 20 letni chłopak, który miał wiele planów i marzeń na przyszłość. W kwietniu tego roku ukończył technikum, a w maju przystąpił do matury, z niecierpliwością oczekiwaliśmy na jej wyniki. Tomek planował podjąć pracę, żeby zarobić najpierw na zakup wymarzonego auta, a następnie realizację kolejnego marzenia –  wybudowanie wymarzonego domu na rodzinnej działce. W tym celu w sierpniu miał wyjechać  z tatą do pracy w Szwecji. Wszystkie plany i marzenia uleciały. 22 maja życie Tomka i całej naszej rodziny rozsypało się jak domek z kart. Po przewiezieniu Tomka do szpitala lekarze nie dawali szans na przeżycie, kazali przygotować się na najgorsze. Tomek jednak dzielnie walczył. Zawsze był osobą bardzo emocjonalną, prowadził wewnętrzną walkę z sobą, teraz przyszło mu stanąć do boju w najważniejszej walce, walce o życie. Z Tomkiem nie ma kontaktu logicznego, ale my rodzice czujemy, że nas słyszy, reaguje jak głaskamy jego dłoń, jest z nami,  są u niego prawidłowe odruchy, które dają nam nadzieję, że jeszcze jest szansa na jego uratowanie. W oczach syna widzimy ból, ale i wolę walki. Tomek jest w śpiączce, neurologicznie kwalifikuje się do wybudzania. Niestety płat czołowy i skroniowy mózgu Tomka został niedotleniony. Lekarze, każą czekać, a dla nas każda minuta jest jak dzień, a każdy dzień jak miesiąc. Wierzymy, że nasz Tomek wygra tą walkę, zostanie wybudzony a następnie będzie mógł rozpocząć intensywną rehabilitację. Niestety specjalistyczna rehabilitacja dostosowana do stanu Tomka jest bardzo kosztowna, a żeby przyniosła zamierzony cel, musi być prowadzona systematycznie i przez dłuższy czas. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc i wsparcie dla naszego syna. Nasze możliwości finansowe nie są w stanie zapewnić Tomkowi specjalistycznej, prywatnej opieki rehabilitacyjnej – napisali na stronie https://www.fundacjamocpomocy.pl/tomasz-dulian/ rodzice Tomka

07.09.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |