Zielone światło dla łącznika

 Jest zezwolenie na budowę połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Decyzja wojewody małopolskiego ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może od razu przystępować do prac. Zakończenie budowy planowane jest na 2023 rok.

 

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał zezwolenie na realizację budowy połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Nowy odcinek drogi ma za zadanie odciążyć węzeł wierzchosławicki oraz centrum Tarnowa, gdzie obecnie skupia się ruch tranzytowy m.in. do Grupy Azoty. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może od razu przystępować do prac.

Łącznik autostradowy ma mieć ponad 2,6 kilometra długości. Jego częścią będzie most na Dunajcu o długości około 800 metrów. W zakresie objętym projektem przewiduje się też budowę rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 973 na odcinku od skrzyżowania z ulicą Chemiczną do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1346K wraz z rozbudową skrzyżowań z drogami podporządkowanymi i budowę drogi wojewódzkiej nr 973 od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1346K do węzła autostrady A4 Tarnów Mościce.

Budowa połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze SAG w Tarnowie jest brakującym ogniwem pomiędzy autostradą A4, a Tarnowem – tym bardziej potrzebnym, że przez awarię mostu ostrowskiego, miasto aktualnie nie ma dostępu do autostrady A4 od strony zachodniej. – Inwestycja wpłynie zatem za odciążenie potoku pojazdów w centrum miasta, zapewni właściwą obsługę komunikacyjną Tarnowa, wpływając zarazem na bezpieczeństwo Mieszkańców. Dziękuję wszystkim pracownikom Wydziału Infrastruktury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, którzy pracowali nad szybkim wydaniem tego „zridu” – mówi wojewoda Łukasz Kmita. - Dokładamy wszelkich starań, aby infrastruktura drogowa w Małopolsce była coraz lepsza. Przedsięwzięcie to poprawi bezpieczeństwo kierowców i ułatwi komunikację w tej części Małopolski. Cieszę się, że ta długo wyczekiwana inwestycja już niebawem stanie się rzeczywistością. Budowa łącznika potrwa trzy lata, a jej zakończenie planowane jest w 2023 roku – dodaje  wicemarszałek województwa Łukasz Smółka.

 

07.09.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |