Bez goli w Niecieczy

W spotkaniu siódmej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, Bruk-Bet Termalica Nieciecza na wyjeździe zremisował bezbramkowo z Wartą Poznań. Bruk-Bet zajmuje 17 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz niecieczanie zagrają również na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Mecz dwóch drużyn, które były głodne zwycięstwa, zakończył się rozczarowującym remisem 0:0. Wynik jest sprawiedliwy, bo jakości w pojedynku Warty Poznań z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza było jak na lekarstwo, a sam mecz stał na niskim poziomie.

Warta bardzo długo nie potrafiła znaleźć sposobu, by zaskoczyć rywali. Druga linia warciarzy zostawiała niecieczanom zbyt wiele miejsca. Odważniej rywalizację rozpoczęli przyjezdni, którzy już w 8. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Wówczas do siatki z bliskiej odległości trafił Radwański, ale wcześniej był na pozycji spalonej i sędzia tego gola nie uznał.

Po zmianie stron sygnał do ataku strzałem z dystansu dał Papeau. Potem, po pojedynku główkowym Kukułowicza ze Zrelakiem, kapitalną okazję miał Kuzimski, lecz źle przyjął piłkę. Bardzo niedokładnie grali też goście, Gergel z dystansu strzelił w aut. Z czasem stało sie jasne, że losy meczu może rozstrzygnąć tylko przypadkowa akcja, bądź indywidualny błąd.

Termalica, szczególnie w drugiej połowie, stworzyła kilka dobrych sytuacji podbramkowych. Nie potrafiła ich jednak wykorzystać.

Tuż przed końcem meczu Zieloni też jeszcze mieli „piłkę meczową", ale Rodriquez uderzył nad poprzeczką.

Bruk-Bet po tym remisie zajmuje 17 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz niecieczanie zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Warta PoznańBruk-Bet Termalica 0:0

Żółte kartki: ZrelakTekijaski, Zeman

Bruk-Bet Termalica: LoskaGrzybek (78 min. Wasielewski), Tekijaski, Biedrzycki, Kukułowicz, Stefanik (63 min. Zeman), Radwański (88 min. Hubinek), Wlazło, Żyra (63 min. Gergel), Bonecki, Czarnowski (63 min. Mesanović)

Sędziował: S. Krasny (Kraków), widzów: 1347