Szklane historie Marty Wojciechowskiej

 W czwartek, 16 września, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na wernisaż wystawy szkła artystycznego autorstwa Marty Wojciechowskiej „Szklane historie”. Wystawa czynna będzie do 17 października.

 

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza 16 września o godzinie 18.30 do Pałacyku Strzeleckiego na wernisaż wystawy szkła artystycznego Marty Wojciechowskiej „Szklane historie”.

Marta Wojciechowska to artystka, która od lat z pasją działa w kruchej materii szkła, tworząc szklane instalacje. Jej instalacje pobudzają wyobraźnię, czego dowodem są nagrody i wyróżnienia, m.in. Nagroda Fundacji Bema20 i Nagroda Młodej Publiczności przyznane artystce przez jury wystawy „VI Salon BWA Tarnów 2020”. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła, dyplom obroniła w 1997 roku, w pracowni prof. Małgorzaty Dajewskiej i prof. Alojzego Gryta. Zrealizowała kilkanaście wystaw indywidualnych oraz wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Otrzymała Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020/2021). Od 1999 roku prowadzi Pracownię Autorską, specjalizującą się w projektowaniu i realizacji szkła unikatowego oraz szkła użytkowego.
Wystawa będzie czynna w Pałacyku Strzeleckim przez miesiąc, do 17 października.

 

 

 

 

 

15.09.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |