Rewia Latino

 Na gorącą Rewię Latino zaprasza 18 września stowarzyszenie Jemy w Tarnowie. Z gorącymi rytmami u progu jesieni wystapią: Jose Torres wraz z zespołem Havana Dreams, Rewia taneczna As Belezas do Brasil, Zespół perkusyjny Sereia de Varsovia oraz DJ Ed Szynszyl. Rewia będzie finałem Festiwalu Kultur i Kuchni Świata.

 

W sobotę, 18 września o godzinie 19.00, w hali widowiskowej na ulicy Gumniskiej w Tarnowie odbędzie się finał Festiwalu Kultur i Kuchni Świata.

Na finał organizatorzy przygotowali pełną gorących rytmów Rewię Latino. Na scenie wystąpią: Jose Torres wraz z zespołem Havana Dreams, Rewia taneczna As Belezas do Brasil, Zespół perkusyjny Sereia de Varsovia oraz DJ Ed Szynszyl.

 

Jose Torres
Artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych od wielu lat zamieszkały na stałe w Polsce. Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „Jose Torres y Salsa Tropical”. Występując od ponad 30 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady.Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych. Koncerty w wykonaniu Jose Torres to podróż do ciepłych krajów, do ulic Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie zostawia cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radośniej muzyki, ciepła i beztroski.

 

Havana Dreams

to zespół pod dyrekcją znanego muzyka pochodzenia kubańskiego Jose Torres.

W repertuarze zespołu można usłyszeć kwintesencję kubańskiej muzyki tradycjonalnej, znane utwory w stylu Buena Vista Social Club oraz kompozycje własne. Artyści prezentują również współczesne gatunki kubańskie.

 

As Belezasdo Brasil

to międzynarodowa grupa taneczna składająca się z profesjonalnych tancerek z wieloletnim doświadczeniem w szkołach tańca i rewiach tanecznych Rewię współtworzą między innymi tancerze z Brazylii, Kenii, Nigerii, Kolumbii, Kuby i z Polski. Obecnie zespołem opiekuje się choreografka i solistka Teatru Muzycznego w Gdyni Marta Jaoko Zespół jest oficjalną rewią konkursu Miss Egzotica.

 

Ed Szynszyl (Paweł Kucharczuk)

to promotor kultury latynoamerykańskiej w Polsce, kolekcjoner muzyki, prezenter radiowy oraz prezes Fundacji Macunaima. Z wykształcenia psycholog społeczny o nietuzinkowej osobowości. Współtworzył projekty: grupę twórczą Primitivo, festiwal “Planeta Latina”, trzy edycje Warszawskiego Tygodnia Wielokulturowego, Trzy edycje Targów Latino oraz 17 lat Festiwalu Brazylijskiego w Warszawie.  Ma na koncie wiele prestiżowych imprez w Polsce i za granicą.  Wiele środowisk uważa, że jest Legendą Sceny Latino w Polsce, a jego muzyczna składanka “Praia Latina” stała się kultowa. Za całokształt 15 lat Festiwalu Bom Dia Brasil otrzymał Oficjalny Tytuł Honorowy „Przyjaciela Republiki Brazylii”, który wręczył mu Ambasador Brazylii w Polsce.

 

16.09.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |