Leczenie po leczeniu

 Wiele osób zmaga się z powikłaniami po przejściu COVID-19.  Rehabilitacja pocovidowa, która jest w całości finansowana przez NFZ, ma pomóc w  powrocie do zdrowia, a skorzystać z niej można m.in. w Uzdrowisku Wysowa S. A. w Wysowej-Zdroju. Są jeszcze wolne terminy na ten rok.

 

Rehabilitacja po przebytej chorobie COVID-19 ma na celu poprawę wydolności wysiłkowej i krążeniowej, sprawności oddechowej, zwiększenie odporności, siły mięśniowej i sprawności fizycznej, a także usprawnienie procesów psychosomatycznych organizmu i jego efektywności. Refinansowaną przez NFZ rehabilitację pocovidową prowadzi m.in. Uzdrowisko Wysowa w Wysowej-Zdroju. Podczas leczenia pacjent ma zagwarantowany nocleg, pełne wyżywienie oraz zabiegi lecznicze, wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę medyczną. Program rehabilitacji w Wysowej został pozytywnie zaopiniowany przez Lekarza Naczelnego Uzdrowisk województwa małopolskiego.

Rehabilitacja po przebytej chorobie COVID-19 przysługuje osobom które:

- przebyły COVID-19 i zakończyły leczenie nie później niż 6 miesięcy od daty rozpoczęcia rehabilitacji z zastrzeżeniem, że jedna osoba może skorzystać z programu rehabilitacji jeden raz,

- posiadają skierowanie od lekarza i wyniki badań wymagane przez NFZ,

- są samodzielne i zdolne do czynnego uczestnictwa w programie rehabilitacji oraz nie mają przeciwwskazań.

W trakcie rehabilitacji wykonywanych jest do 4 zabiegów leczniczych dziennie.

Skierowanie na rehabilitację powinien wystawić pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19. Skierowanie obejmuje dwutygodniowy turnus z możliwością przedłużenia do nawet sześciu tygodni, jeżeli takie zalecenie wyda lekarz uzdrowiska.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. + 48 882070104, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 oraz na stronie internetowej uzdrowiska.

06.10.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |