Zielona Wałowa

 Na ulicy Wałowej w Tarnowie trwa budowa tzw. klombików. Cztery małe zieleńce uzupełnią parklety, które wkrótce mają powstać po przeciwnej stronie. Na Wałowej ma się zrobić zielono.

 

Prawdopodobnie do końca tego tygodnia lub na początku przyszłego, a ulicy Wałowej w Tarnowie zakończy się budowa tak zwanych „klombików”, czyli małych zieleńców. Ma być ich w sumie cztery. W tym miesiącu ruszy także budowa parkletów. - Klombiki są uzupełnieniem parkletów, które powstaną po przeciwnej stronie – mówi dyrektor ZDiK, Artur Michałek. Dwa klombiki pojawią się obok ulicy Goldhammera i Rybnej, w tym jeden okrągły i jeden podłużny, kolejne dwa będą obok byłego hotelu „Polonia”. 15 października pojawia się na nich krzewy i kwiaty. Projekt przygotował Zarząd Dróg i Komunikacji, a wykonuje go Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Koszt „klombików” to 50 tysięcy złotych. Parkletami zajmie się kilka różnych firm, które będą odpowiedzialne osobno za zieleń, nawierzchnię, donice i miejskie meble. Ich koszt to 150 tysięcy złotych. Budowa ruszy jeszcze w tym miesiącu i zostanie zakończona w 2021 roku.

 

07.10.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |