Pojedźmy jak za dawnych lat

 W sobotę i niedzielę, 9 i 10 października, w Tarnowie gościć będzie zabytkowy skład kolejowy ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Pociągiem retro będzie można przejechać się do Tuchowa lub do Żabna, a następnie wrócić nim do Tarnowa.

 

W najbliższy weekend, 9 i 10 października, zabytkowy pociąg retro z lokomotywą parową Ty42-107 z 1946 roku przemierzy trasę z Tarnowa do Tuchowa, gdzie na pasażerów czekać będzie moc atrakcji przygotowanych we współpracy z tuchowskim samorządem. Odbędą się występy muzyczne w klimatach lat 20. i 30., będzie można zobaczyć postacie w historycznych strojach oraz otrzymać od organizatorów okazjonalne pamiątki. Odjazd z Tarnowa zaplanowano na godzinę 9.45, a postój w Tuchowie od 10.27 do 11.32, po czym skład powróci do Tarnowa. Na godzinę 13.00 zaplanowano natomiast drugi kurs pociągu, na odcinku z Tarnowa do Żabna.  Pociąg przemierzy nieczynną obecnie trasę kolejową, która jest fragmentem zamkniętej w 2000 roku linii kolejowej z Tarnowa do Szczucina. Szczegółowe rozkłady jazdy znajduje się na stronie: www.kolejegalicyjskie.pl. Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

08.10.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |