Piątkowe spotkania z nauką

 Od 22 października w II liceum ogólnokształcącym w Tarnowie wracają „Spotkania z nauką”. W wybrane piątkowe popołudnia uczniowie starszych klas szkół podstawowych będą brać udział w zajęciach, których tematyka koncentruje się głównie wokół przyrody.

 

Badanie barwników w roślinach, obserwacje skutków topnienia lądolodów czy pokazy wypadków z chemikaliami. Między innymi tym będą się zajmować uczestnicy warsztatów „Spotkanie z nauką". Darmowe zajęcia organizowane są przez II liceum ogólnokształcące w Tarnowie. Warsztaty są kierowane do uczniów starszych klas podstawowych z Tarnowa i okolic. Obowiązuje rezerwacja miejsc. Pierwsze zajęcia odbędą się już 22 października. - Na warsztatach odbywają się praktyczne zajęcia, na które zazwyczaj nie ma czasu podczas „zwykłych” lekcji. Podczas pierwszych zajęć wybierzemy się na wyspę – zachęca do udziału pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Katarzyna Kawalec.

Dodatkowe lekcje odbywają się już od pięciu lat w wybrane piątkowe popołudnia. Młodzi łączą się w niewielkie grupy i wspólnie spotykają z nauką. Tematyka zajęć koncentruje się wokół przyrody.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej II LO, natomiast rezerwacja miejsc odbywa się poprzez sekretariat szkoły pod numerem telefonu 14 655 88 95.

 

19.10.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |