Śladem ceramiki

 W niedzielę, 24 października, będzie można pospacerować po Tarnowie śladami ceramiki. Wydarzenie towarzyszy wystawie, którą można oglądać w Muzeum Okręgowym.

 

W najbliższą niedzielę, 24 października, będzie okazja do pospacerowania w obrębie tarnowskiego starego miasta. Spacer odbędzie się tym razem nie śladami architektury, a ceramiki. Uczestników będzie oprowadzać dr Agnieszka Partridge, kolekcjonerka i autorka publikacji „Potęga ornamentu”, w której omawia ceramikę artystyczną. Poruszając się w obrębie starego miasta będzie okazja do zwrócenia uwagi na płytki ścienne i podłogowe, które znajdują się zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach kamienic. - Ceramika na posadzkach wskutek używania ulega zniszczeniu, wymieniana jest na nową. Warto przyjrzeć się jej, aby w przyszłości starać się o zachowanie jej w miejscach, do których została przeznaczona – informuje na swoim fanpage’u Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Spacer rozpocznie się przy pomniku Wincentego Witosa o godzinie 11.30. Jest to wydarzenie towarzyszące wystawie „Wzory w kwadracie zamknięte. Ceramiczne zdobienia wnętrz z przełomu XIX i XX wieku”, którą można oglądać do końca roku w siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie w Rynku 3.

 

22.10.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |