Do Zabrza po kolejne punkty

 Przed Grupą Azoty Unią Tarnów kolejne wyjazdowe spotkanie PGNiG Superligi. Tym razem ekipa Patrika Liljestranda wyjedzie do Zabrza, aby tam powalczyć o kolejne ligowe punkty z mocnym i niepokonanym dotychczas przez tarnowian Górnikiem.

 

Po serii 2 kolejnych zwycięstw drużyna Grupy Azoty Unii Tarnów w niedzielę, 24 października, wyjedzie na Górny Śląsk, aby w meczu 7. serii PGNiG Superligi zmierzyć się z drużyną Górnika Zabrze. Tarnowianie dwa mecze z rzędu wygrali z rywalami, których nie udało im się pokonać w poprzednim sezonie. Liczą, że tak samo będzie w przypadku Górnika.

Podopieczni Marcina Lijewskiego to mocny zespół, który w poprzednim sezonie do samego końca bił się o medale i mimo, że ostatecznie się nie udało, to jako kandydat do brązowego medalu Mistrzostw Polski był traktowany bardzo poważnie. Również teraz, po sześciu spotkaniach, zabrzanie zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli i z pewnością będą robić wszystko, aby się na nim utrzymać. Trójkolorowi, mimo dobrej pozycji w tabeli, początku tego sezonu nie mogą jednak zaliczyć do udanych. Zwycięstwo dopiero po rzutach karnych w wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów i porażka we własnej hali z Torus Wybrzeżem Gdańsk to punkty, których strata nie była przewidziana w drużynie walczącej o najwyższe cele. Dodatkowym utrudnieniem są dla nich liczne urazy, które na długi czas z gry wykluczą z gry Martina Galię, Krystiana Bondziora oraz Adriana Kondratiuka.

Nierówna forma i mały kryzys w szeregach Górników to jednocześnie ogromna szansa dla tarnowskiej Unii, która po sześciu ligowych spotkaniach zgromadziła 9 punktów i mimo, że zajmuje aktualnie 8. pozycję w tabeli, to do 4. Górnika traci zaledwie 2 punkty. Gra tarnowian wygląda ostatnio solidnie i gdy poprawią jeszcze skuteczność w ataku, będą w stanie zagrozić nawet najsilniejszym zespołom.

Mecz w Zabrzu będzie miał wymiar szczególny dla jednego z tarnowskich zawodników. Sasza Bushkou, nowy skrzydłowy w Grupie Azoty Unii Tarnów, spędził w drużynie Trójkolorowych 12 lat, a teraz zagra przeciwko swoim dobrym kolegom oraz spotka się z kibicami, którzy do tej pory przez kilkanaście lat wspierali go podczas meczów.

Mecz zaplanowany został na na godzinę 15.00. Transmisję internetową będzie można śledzić na stronie internetowej Emocje.TV.

23.10.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |