Komplet puntów

Olbrzymie emocje, niesamowite zwroty akcji i zwycięski gol w ostatniej akcji spotkania. Bruk-Bet wygrał ze Śląskiem Wrocław 4:3. Po tym zwycięstwie Termalica awansowała na 15 miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów w 12 meczach. Kolejne spotkanie niecieczanie rozegrają na wyjeździe z Wisłą Płock.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza musi walczyć o każdy punkt, ponieważ przed spotkaniem ze Śląskiem Wrocław klub zajmował 17. miejsce i miał zaledwie siedem punktów na swoim koncie.

Zanim beniaminek sięgnął po komplet punktów, najpierw odrabiał straty. W 5 minucie prowadził Śląsk po uderzeniu głową Roberta Picha. W tej sytuacji nie popisali się obrońcy gospodarzy, którzy przepuścili Erika Exposito do lini bramkowej. Ten dośrodkował lewą nogą, a Pich skierował piłkę do bramki głową. Trzy minuty później, po szybkiej kontrze, Erik Exposito podwyższył wynik, ale był na minimalnym spalonym.

W 13 minucie, po zespołowej akcji i uderzeniu Samuela Stefanika, był już remis i z takim wynikiem piłkarze schodzili na przerwę.

Druga połowa należała już do gospodarzy. W 50. minucie do bramki trafił Muris Mesanovic, a niecałe 10 minut później na stadionie w Niecieczy było już 3:1, ponieważ swojego gola dołożył Kacper Śpiewak. W 68 minucie świetną okazję do podwyższenia wyniku zmarnował Piotr Wlazło, który nie wykorzystał rzutu karnego.

Świetną zmianę w 80. minucie dał Adrian Łyszczarz. Już cztery minuty po wejściu na boisko zdobył bramkę kontaktową na 2:3. Chwilę później popisał się wspaniałym strzałem sprzed pola karnego i wyrównał stan spotkania. Ale do końca pozostało jeszcze sześć minut doliczonego czasu gry. Ten czas wykorzystali piłkarze Termaliki, którzy w ostatniej akcji meczu wydarli zwycięstwo. Mateusz Grzybek, po dośrodkowaniu Martina Zemana, zdecydował się na strzał, który okazał się zwycięski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 dla Bruk-Betu Nieciecza.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Śląska Wrocław 4:3 (1:1)

Bramki: Stefanik (13 min.) Mesanović (50 min.), Śpiewak (59 min.), Grzybek (90 min.) - Pich (5 min.), Łyszczarz 2 (84 i 87 min)

Żółte kartki: Hlosuek, Mesanović, StefanikVerdasca, Quintana

Bruk-Bet: LoskaGrzybek, Bezpalec (7 min. Biedrzycki), Tekijaski, Hlousek, Gergel (79 min. Zeman), Stefanik (79 min. Bonecki), Wlazło, Hubinek, Mesanović (89 min. Radwański), Śpiewak (79 min. Orzechowski)

Sędziował: Z. Dobrynin (Łódź), widzów: 2894.