U żużlowców bez zmian

W drugim ćwierćfinałowym turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, tarnowscy żużlowcy znowu zajęli ostatnie miejsce. Na torze w Gnieźnie zdobyli jednak ponad dwa razy więcej punktów, niż w pierwszych zawodach w Zielonej Górze. Jutro zmagania na stadionie w Mościcach.

Żużlowcy tarnowskiej Unii w drugim ćwierćfinałowym turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów ponownie zajęli czwarte miejsce. Na torze w Gnieźnie „Jaskółki” zdobyły jednak ponad dwa razy więcej punktów niż w pierwszych zawodach w Zielonej Górze. Klasą dla siebie byli podczas zawodów młodzi zawodnicy Włókniarza Częstochowa, którzy rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 13 z 20 biegów, kończąc wyścigi z dorobkiem 46 punktów. O drugie miejsce walczyły ekipy miejscowego Ultrapur Startu Gniezno i Falubazu Zielona Góra, w którego szeregach zabrakło Nile’a Tuffta.  Ostatecznie o dwa punkty lepsi okazali się, dysponujący znacznie bardziej wyrównanym składem, gospodarze.  W sklasyfikowanym na ostatniej pozycji zespole Unii Tarnów najlepszym zawodnikiem był Piotr Świercz. Wywalczył on również jedyne indywidualne zwycięstwo dla ekipy „Jaskółek”, w inauguracyjnym wyścigu wyprzedzając Dawida RempałęSzymona Szwachera (Szymon Wolski został wykluczony po dotknięciu taśmy). Po upadku w biegu trzynastym do dalszej jazdy nie był zdolny Roman Kapustin.

Trzecia runda Drużynowych Mistrzostw Polski z udziałem „Jaskółek” rozegrana zostanie już jutro, 29 czerwca, na torze w Mościcach. Początek zawodów o godzinie 16.30.