Liderzy z Tarnowa

 Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Fundacji REPI w Tarnowie został wyróżniony w konkursie Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej, w kategorii Podmiot Reintegracyjny Roku. Nagrodę przyznano za promowanie idei zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami w środowisku samorządowym.

 

Praca Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Fundacji REPI została doceniona i wyróżniona w Konkursie Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej w kategorii Podmiot Reintegracyjny Roku. Nagrodę przyznano za promowanie idei zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami w środowisku samorządowym.

- Dziękuję moim współpracownikom, uczestnikom i ich rodzicom i opiekunom, za wspólną pracę dającą zadawalające rezultaty. Dziękuję członkom Kapituły Konkursu w imieniu tych osób za dostrzeżenie efektów naszej wspólnej, synergicznej pracy. Szkolimy mistrzów przez rozwój, edukację, pracę, integrację – mówił po ogłoszeniu wyników Tomasz Eliasz Wardzała, kierownik Warsztatu

W pracy WTZJP2 doceniono wieloaspektową działalność w zakresie promocji zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Zaczyna się to od diagnozy możliwości uczestnika. Następnie uczestnicy posyłani są na kursy kwalifikacyjne kończące się egzaminami państwowymi. Później mają treningi pracy – Warsztat zorganizował system praktyk wewnętrznych i zewnętrznych, w czasie których uczestnicy uczą się wykonywać pracę na różnych stanowiskach, pomocniczych, wytwórczych, obsługowych, usługowych. Wykonują je z trenerami pracy, a następnie samodzielnie. Za dodatkowe zaangażowanie uczestnicy otrzymują dodatkowe pieniądze w ramach treningu ekonomicznego.

Konkurs od 11. lat organizuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie po to, by wyróżnić i wesprzeć przedsiębiorstwa społeczne, przedsiębiorstwa i samorządy wspierające rozwój przedsiębiorczości społecznej i ekonomii społecznej oraz promować ekonomię społeczną w województwie małopolskim. Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II był nominowany do nagrody cztery lata z rzędu. W 2020 roku, tak jak wszystkie podmioty, otrzymał równorzędne wyróżnienie za łączenie codziennej pracy ze wsparciem osób, które były skazane na pozostanie w domu przez pandemię koronawirusa.

 

 

26.11.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |