W MCM szybciej na rehabilitację

 Sprawność jest niezwykle istotna do wykonywania codziennych czynności. Nie zastanawiamy się nad nią, dopóki jest. Zdarza się jednak, że na skutek wypadku czy choroby, sprawność zostaje utracona. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest odpowiednia rehabilitacja. Jak wygląda do niej dostęp wie każdy, potrzebujący jej pacjent. W Mościckim Centrum Medycznym teraz może się to nieco poprawić.  Udzielanie świadczeń rozpoczął tu kolejny lekarz.

Żyjemy w społeczeństwie, które stosunkowo szybko się starzeje. Za 12 lat osoby powyżej 60. roku życia stanowić mają 27 % polskiego społeczeństwa, o ponad 10 % więcej niż w roku 2007. Procesowi towarzyszy ograniczenie sprawności. Dlatego coraz częściej - po złamaniu, przy reumatyzmie, czy po zawale – potrzebna jest rehabilitacja. A z tą wciąż jest problem. Świadczenia Poradni Rehabilitacyjnej finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia będą teraz nieco szybciej  dostępne w Mościckim Centrum Medycznym. Udzielanie świadczeń rozpoczął tutaj lek. Adrian Rybski.
W Poradni Rehabilitacji Medycznej można leczyć nabyte i wrodzone wady narządu ruchu. Z poradni korzystać mogą zarówno dorośli jak i dzieci. Poradnia zajmuje się diagnostyką i kompleksowym leczeniem, usprawniającym pacjentów ze schorzeniami reumatycznymi, neurologicznymi oraz urazowo-ortopedycznymi. W praktyce najczęściej zgłaszają się pacjenci z bólami pleców, zespołem cieśni nadgarstka, zapaleniem stawów, chorobami stóp, rwą kulszową czy z ograniczoną ruchomością stawów. Lekarz wystawia także skierowania na zabiegi rehabilitacyjne.

Rehabilitacja mieści w sobie także działania psychologiczne, które mają na celu pomóc pacjentom powrócić do dobrej formy i pełnego zdrowia. Fizjoterapia natomiast skupia się  na aspektach fizycznych organizmu. W trakcie rehabilitacji, pacjent ma prawo do bezpłatnych badań, leków i wyrobów medycznych.

Aby skorzystać ze świadczeń poradni trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty. Obecnie, w związku z rozpoczęciem udzielania świadczeń przez kolejnego specjalistę, czas oczekiwania na wizytę w poradni MCM  jest stosunkowo krótki. Rejestracja odbywa się pod numerem telefonu 14 688 05 50.

30.11.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |