Szersza formuła „ Z dziennika profilaktyka”

 Mościckie Centrum Medyczne będzie w tym roku kontynuować cykl spotkań „Z dziennika profilaktyka”. Spotkania, do tej pory poświęcone diecie w różnych schorzeniach, teraz zostaną poszerzone o badania profilaktyczne.  MCM zaprasza w ostatnie czwartki każdego miesiąca, otwarcie cyklu nastąpi 25 stycznia.

 

Nie tylko żywienie, ale także badania profilaktyczne. Nowa problematyka pojawi się w czasie tegorocznych, otwartych spotkań edukacyjno-informacyjnych w cyklu „Z dziennika profilaktyka”, organizowanych przez Mościckie Centrum Medyczne. Spotkania, tak jak dotychczas, będą się odbywać w siedzibie spółki w ostatnie czwartki każdego miesiąca, o godzinie 16.00. Wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniach otrzymają skierowania na wykonanie badań profilaktycznych.

Realizację cyklu otworzy 25 stycznia spotkanie dedykowane paniom, które mają za sobą okres aktywności zawodowej. Tematem będzie żywienie, suplementacja i zmiany, zachodzące w okresie menopauzy. Jak media usiłują kształtować nasze zwyczaje żywieniowe i na co uważać korzystając z nich? Tego można się będzie dowiedzieć 29 lutego. Temat będzie analizowany zarówno w odniesieniu do dzieci, jak i osób dorosłych. Marcowe i majowe spotkanie poświęcone zostaną zasadności wykonywania badań mammograficznych. W kwietniu natomiast będzie się można dowiedzieć, jak istotna jest dietoterapia w chorobach nowotworowych. Omówione zostaną prawidłowe zwyczaje żywieniowe, zarówno w czasie trwania terapii, jak i po jej zakończeniu oraz w rekonwalescencji.

Pierwsze spotkanie w drugiej połowie roku, czyli 27 czerwca, poświęcone zostanie żywieniu i suplementacji pań w czasie ciąży. W lipcu można się będzie dowiedzieć więcej o pierwszej pomocy. Tematem spotkania sierpniowego będzie żywienie w przebiegu dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Pojawią się odpowiedzi na pytania, jak radzić sobie z zaparciami, wzdęciami czy  przewlekłymi biegunkami. Cukrzyca w ciąży to temat spotkania zaplanowanego na 26 września. Żywieniu i suplementacji mam karmiących poświęcone będzie spotkanie w ostatnim dniu października. W listopadzie analizowana będzie dieta seniora. Prowadzący omówią składniki, niezbędne w żywieniu osób w wieku podeszłym. Tegoroczną edycję spotkań w cyklu „Z dziennika profilaktyka” zamknie pogadanka o diecie w chorobach zapalnych jelit.

Za realizacje spotkań odpowiedzialny jest zespół, w skład którego wchodzą: dietetyczki Aleksandra Padło i Małgorzata Zyder, pielęgniarki Katarzyna Srebro i Ewa Kuliś, położna Grażyna Jakubowska oraz wykonująca badania mammograficzne technik radiologii Katarzyna Skoblowska.

W spotkania są zaangażowani także doradcy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Przy okazji spotkań, przy stanowisku NFZ w Mościckim Centrum Medycznym w godzinach od 8.30 do 10.30 można będzie porozmawiać o profilaktyce medycznej i wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Partnerem spotkań jest Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

19.01.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |