TNF na horyzoncie

 Wiadomo już, kiedy odbędzie się tegoroczna Tarnowska Nagroda Filmowa. Wiadomo też, jak wygląda jej plakat. Nie wiadomo natomiast, jakie wydarzenia szykują organizatorzy i kto ze świata filmu odwiedzi Tarnów. TCK festiwalowe karty odkrywać będzie stopniowo.

 

W tym roku 38. Tarnowska Nagroda Filmowa – Festiwalu Polskich Filmów Pełnometrażowych odbędzie się na przełomie maja i czerwca. W dniach 31 maja - 8 czerwca Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do kina Marzenie, choć festiwalowe wydarzenia odbywać się mają także w innych miejscach – w Amfiteatrze Letnim, w samym TCK, w Domu Kultury Westerplatte czy w Biurze Wystaw Artystycznych.

Filarem zbliżającej się edycji będą projekcje konkursowe filmów

pełnometrażowych. Program wzbogacą pokazy specjalne, spotkania z gośćmi ze świata filmu, cykl „Filmy Młodego Widza”, wystawy, koncerty i warsztaty. Na tym nie koniec, a kolejne festiwalowe karty organizatorzy odkrywać będą stopniowo.

Znany jest plakat artystyczny 38. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Autorem

plakatu jest po raz kolejny © Plakiat – Maks Bereski, dwukrotny laureat Nagrody Polski Instytut Sztuki Filmowej w kategorii „Najlepszy plakat”.

Zastąpienie kłębka wełny taśmą filmową i filmowy kot oznaczają zaciekawienie i rozwijanie repertuaru, „filmowe poruszenie”, zderzenie z nowością i próbę  eksploracji. Barwy związane z czerwienią nawiązują do foteli kinowych, czerwonego dywanu i kurtyny.

Trwają prace nad nową odsłoną serwisu internetowego festiwalu, a wszystkie newsy związane z 38. TNF będą regularnie publikowane w mediach społecznościowych.

09.02.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |