Wychowanie przez wędrowanie

 Bibliotek Pedagogiczna w Tarnowie zaprasza rodziców i wychowawców do udziału w warsztatach poświęconych relacjom i budowaniu komunikacji. Na program złoży się 10 psychoedukacyjnych zajęć, które poprowadzi Anna Więckowska. Zapisy trwają.

 

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie zaprasza rodziców i wychowawców na warsztaty Wędrowanie przez wychowanie.  – Wędrowanie przez wychowanie to program prowadzony w oparciu o Szkołę dla Rodziców i Wychowawców i  przeznaczony dla każdego, komu zależy na budowaniu lub wzmacnianiu wartościowej relacji z dziećmi lub wychowankami opartej na więzi. Fundamentem takiego towarzyszenia jest nie tylko właściwa komunikacja, ale przed wszystkim nasza postawa, która w decydujący sposób wpływa na proces wychowania – można przeczytać na stronie Biblioteki Pedagogicznej.

Wśród zagadnień znajdą się te dotyczące stawiania granic, wychowania dziecka do samodzielności, sposobów rozwiązywania konfliktów, aktywnego słuchania, współpracy z dzieckiem, uczenia odpowiedzialności. Poruszone będą też następujące kwestie: jak uwolnić dziecko od narzuconych mu ról i etykiet, jak rozpoznawać, wyrażać i akceptować emocje, jak budować poczucie własnej wartości.

Na program złoży się 10 psychoedukacyjnych warsztatów odbywających się raz w tygodniu i  trwających po trzy godziny w grupie maksymalnie 12 osobowej. Poprowadzi je Anna Więckowska – nauczyciel bibliotekarz, biblioterapeuta, logoterapeuta, realizator Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, mama dwóch synów, propagatorka idei wychowania przez czytanie.

Zapisy prowadzone są telefonicznie (14 621 73 90 wew. 26) oraz drogą elektroniczną (awie@bpt.edu.pl).

 

11.02.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |