Trzeci mecz, trzecia porażka

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów, przegrali we własnej hali z MKS Zagłębie Lubin 26:34. Był to trzeci tegoroczny ligowy mecz i trzecia porażka tarnowian.

W niedzielę, 11 lutego, w 20 serii Orlen Superlig,Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała we własnej hali zespół MKS Zagłębia Lubin. Pierwsze minuty spotkania należały do wyrównanych, jednak w dalszej części starcia lubinianie postawili ciężkie warunki i wysoko pokonali Unię 26:34.

Pierwszą bramkę spotkania zdobył Michał Stankiewicz. Na listę strzelców w siódmej minucie, po wykorzystanym rzucie karnym, wpisał się Marcel Zdobylak. Chwilę później Dawid Krysiak podwyższył przewagę swojego zespołu do dwóch trafień (3:5), ale kara dwóch minut dla Patryka Iskry, osłabiło nieco drużynę.

W 21 minucie Paweł Podsiadło przerwał krótki impas tarnowian i zasilił konto kolejnym golem (5:9). Pierwsza część zakończyła się jednak rezultatem 9:15.

Po zmianie stron dobrą grę w ofensywie kontynuowali gracze Zagłębia, którzy zdobyli dwie szybkie bramki w ciągu minuty, a następnie sukcesywnie zwiększali  prowadzenie.

W 38 minucie na tablicy widniał wynik 13:21. Tarnowianie zdołali odrobić część strat, ale w końcówce meczu, pomimo podjętej próby ratowania wyniku, MKS ciągle utrzymywał wysoką przewagę ośmiu punktów.

Grupa Azoty Unia Tarnów – MKS Zagłębie Lubin 26:34 (9:15)

UNIA: Wysocki (36%), Małecki (11%) – Zdobylak 4, Wątroba 1, Sanek 5, Podsiadło 8, Małek 2, Bushkou 2, Smolikau 2, Adamski, Słupski 2, Parovinchak, Sikora, Mrozowicz, Tokarz