Awans „Jaskółek”

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów awansowali do ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski. Tarnowianie pokonali w Arenie Jaskółka Tarnów MMTS Kwidzyn 30-21.

W rozegranym 13 lutego w Arenie Jaskółka Tarnów meczu 1/8 finału Orlen Pucharu Polski, piłkarze ręczni  Grupy Azoty Unia Tarnów pokonali 30-21 (18-9) MMTS Kwidzyn i tym samym pewnie awansowali do ćwierćfinału. Tarnowianie spotkanie rozpoczęli od mocnego uderzenia, już w 5 min prowadząc 2-0, a w 14 min 6-1. Potem systematycznie powiększali dzielący oba zespoły dystans. W 18 min Grupa Azoty Unia prowadziła 9-3, a dwie minuty później 11-4. W 24 min Albert Sanek doprowadził do rezultatu 14-5, w 27 min notowano  wynik 16-6. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się dziewięciobramkową wygraną „Jaskółek”. Na początku drugiej połowy, na celny rzut Konrada Wątroby, goście odpowiedzieli trzema trafieniami i w pewnym momencie przegrywali 12-19, a pięć minut później 15-21. Seria trafień Pawła PodsiadłyJakuba Sikory przywróciła jednak dwucyfrowe prowadzenie „Jaskółek” i na kwadrans przed końcem spotkania tarnowianie wygrywali 25-15. Końcowe minuty przyniosły już wyrównaną grę i spotkanie zakończyło się pewną wygraną zespołu z Tarnowa 30-21.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Patryk Małecki, Jakub WysockiPaweł Podsiadło 8, Jakub Adamski 4, Vladyslav Parovinchak 4, Aliaksandr Bushkou 2, Jakub Sikora 2, Michał Słupski 2, Dzmitry Smolikau 2, Konrad Wątroba 2, Korneliusz Małek 1, Albert Sanek 1, Jakub Tokarz 1, Marcel Zdobylak 1, Przemysław Mrozowicz.