Niewiele brakło

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów przegrali wyjazdowy pojedynek z Chrobrym Głogów 29-30. Przegrana zepchnęła ich na dziesiąte miejsce w tabeli.

W dwudziestej pierwszej serii spotkań Orlen Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów byli bardzo bliscy przerwania serii trzech kolejnych porażek i odniesienia pierwszego w tym roku zwycięstwa. Ostatecznie tarnowianie przegrali jednak wyjazdowy pojedynek z Chrobrym Głogów 29-30 (17-19), a porażka zepchnęła ich na dziesiąte miejsce w tabeli. Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy już w 5 min prowadzili 3-0. Między 7, a 11 minutą, głogowianie zdobyli trzy gole z rzędu i po kolejnym trafieniu byłego tarnowianina wygrywali 7-2. W kolejnych minutach oba zespoły zdobywały bramki seriami. W 14 min na tablicy pojawił się wynik 8-6, cztery minuty później było 11-6. Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy Chrobry prowadził 15-11, ale dwie minuty później Dzmitry Smolikau doprowadził jednak do rezultatu 15-14. Końcówka pierwszej odsłony przyniosła grę bramka za bramkę i do szatni obie „siódemki” zeszły przy dwubramkowym prowadzeniu miejscowych.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Marcina Janasa i w 32 min na tablicy pojawił się remis 19-19, a minutę później trafienie Pawła Podsiadły wyprowadziło „Jaskółki” na pierwsze tego dnia prowadzenie (19-20). Odpowiedź gospodarzy była jednak bardzo szybka i w 37 min było już 23-21. Pięć minut później na tablicy pojawił się rezultat 26-24, a w  w 45 min „Jaskółki” wygrywały 27-26. W końcowych minutach nieznacznie skuteczniejsi okazali się jednak gospodarze, dla których ostatnią bramkę zdobył w 58 min Wojciech Dadej. W samej końcówce oba zespoły nie wykorzystały rzutów karnych (w 52 min przy stanie 28-28 nie trafił Paweł Podsiadło, a w 56 min przy wyniku 29-28 pomylił się Wojciech Hajnos).

Grupa Azoty: Patryk MałeckiPaweł Podsiadło 11, Jakub Tokarz 5, Dzmitry Smolikau 3, Jakub Adamski 2, Aliaksandr Bushkou 2, Vladyslav Parovinchak 2, Marcel Zdobylak 2, Korneliusz Małek 1, Michał Słupski 1, Przemysław Mrozowicz, Albert Sanek, Jakub Sikora.