Darmowe badania medyczne, znakowanie rowerów, pokazy robotyki, wozy strażackie, koncert Orkiestry Dętej Grupy Azoty, liczne atrakcje dla najmłodszych oraz strefa sportowa - to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników Pikniku w Ogrodzie Kwiatkowskiego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 27 czerwca. Wstęp wolny.
W sobotę, 27 czerwca, Ogród Willi Kwiatkowskiego przy ulicy Jarzębinowej 9 w Tarnowie-Mościcach zamieni się w tętniące życiem centrum sąsiedzkich spotkań i rodzinnej rozrywki. W godzinach od 11.00 do 17.00 odbędzie się Piknik w Ogrodzie Kwiatkowskiego.
Grupa Azoty przygotowała szereg atrakcji edukacyjnych i pokazowych. Uczestnicy będą mogli zobaczyć pokaz pracy drukarki 3D, sprzęt BHP wykorzystywany w spółce oraz wozy Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty. Strażacy zaprezentują także pokaz gaśniczy i efektowną kurtynę wodną. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się nowoczesnym technologiom oraz pracy służb ratunkowych. Zespół Szkół Technicznych zaprezentuje tajniki robotyki i elektroniki, a Tauron edukacyjne stoisko poświęcone elektryfikacji. Dla fanów motoryzacji przygotowano prezentację zabytkowych samochodów, sprzętu kartingowego TTSK K-Team oraz pokaz motocykli Moto-Azoty.
Ważnym punktem programu będzie strefa zdrowia i aktywności fizycznej. Mościckie Centrum Medyczne zapewni wszystkim chętnym bezpłatne konsultacje lekarskie oraz podstawowe badania medyczne. O godzinie 16.00 odbędzie się koncert Orkiestry Dętej Grupy Azoty. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.