Porażka lidera

Bruk-Bet Nieciecza przegrał wyjazdowy, ligowy pojedynek z Resovią 0:1. Niecieczanie utrzymali mimo porażki pozycję lidera, mają nadal trzy punkty przewagi nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, który również zremisował swój mecz.

Mecz lidera tabeli II ligi Bruk-Betu Nieciecza i zajmującej miejsce w czołówce drużyny Resovii był pojedynkiem, w którym obydwie drużyny starały się walczyć o zwycięstwo. Niecieczanie zostawili na murawie sporo zdrowia, mieli kilka okazji do rozstrzygnięcia pojedynku na swoją korzyść, niestety, trzy punkty wywalczyła Resovia.
W pierwszej połowie lepiej prezentowali się goście. W 38 minucie prowadzenie dla Bruk-Betu mógł zdobyć Smółka, ale skuteczniejsi okazali się obrońcy. Tuż przed przerwą ten sam zawodnik ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji, i tym razem jednak piłkę wybił poza boisko obrońca Resovii.
W drugiej połowie zaatakowali gospodarze. Piłkarze z Niecieczy skutecznie bronili się do 70 minuty, kiedy to po dośrodkowaniu Zawiślana, piłkę do siatki skierował z najbliższej odległości Głaz. Goście także mieli okazje do zdobycia bramki. W 68 minucie sędzia podyktował rzut wolny pośredni z odległości ośmiu metrów za złapanie piłki w ręce przez bramkarza po podaniu obrońcy Resovii. Niecieczanom nie udało się wykorzystać tej dogodnej sytuacji,a chwilę później padła bramka dla gospodarzy. Po stracie gola piłkarze Bruk-Betu starali się odrobić stratę – w 78 minucie efektownym uderzeniem popisał się Kwiek, piłkę wybił jednak bramkarz Resovii. Tuż przed końcem spotkania natomiast Artur Prokop trafił z rzutu wolnego w boczną siatkę bramki gospodarzy.
Mimo porażki Bruk-Bet nadal przewodzi ligowej tabeli z 40 punktami zdobytymi w 20 meczach. Najgroźniejszy rywal – Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował swoje spotkanie z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Resovia Rzeszów – Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (0:0)
Bramka: Głaz (70 min.)
Żółte kartki: Minasjan, Bergier, Bogacz, PiątkowskiCios
Bruk-Bet: BaranKleinnschmidt (83 min. Ryguła), Jacek, Cios, ZontekFedoruk (60 min. Szczoczarz), Prokop, Cygnar (75 min. Metz), KwiekSmółka, Szałęga.
Sędziował J. Kikolski z Płocka, widzów 2300.