Rozczarowanie

Po wysoko wygranym w środę meczu z Dalinem Myślenice piłkarze tarnowskiej Unii nie sprostali na własnym boisku Naprzodowi Jędrzejów. Niżej notowani rywale zasłużenie wywieźli z Tarnowa komplet punktów, zdobywając decydującą bramkę już w pierwszych minutach spotkania. Unia zajmuje w tabeli III ligi szóste miejsce z 35 punktami wywalczonymi w 22 spotkaniach.

Nie takiego rezultatu spodziewali się kibice Unii Tarnów w pojedynku z niżej notowanym Naprzodem Jędrzejów. Tarnowianie po efektownej wygranej z Dalinem byli faworytami pojedynku, niestety zeszli z boiska pokonani 1:0. Goście zaskoczyli piłkarzy Unii agresywną grą od pierwszego gwizdka i po kilku minutach wynik meczu został ustalony. W 6 minucie po strzale Fryca piłka odbiła się od słupka, trafiła do jednego z zawodników Naprzodu, który dośrodkował w kierunku bramki Unii, a Kubicki uderzeniem głową zdobył jedyną bramkę meczu.
Chwilę później mogło być już 2:0, na szczęście dla tarnowian Lisak "na raty" wybronił zmierzającą do siatki piłkę. Tarnowianie zagrozili po raz pierwszy bramce gości dopiero w 37 minucie, gdy Kroker z odległości kilku metrów posłał piłkę nad poprzeczką.
Gospodarze atakowali dalej po przerwie, ale jedyną dogodną sytuację do zdobycia wyrównania miał w 58 minucie Pawlak, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w poprzeczkę. Goście ograniczali się do wyprowadzania szybkich kontrataków, korzystając z faktu, że tarnowianie myśleli głównie o zdobyciu bramki. Kilka razy jędrzejowianie zagrozili bramce Unii, ale rezultat spotkania nie uległ już zmianie.
Po tej porażce Unia zajmuje w tabeli III ligi szóste miejsce, mając 35 punktów zdobytych w 22 spotkaniach.

Unia Tarnów - Naprzód Jędrzejów 0:1 (0:1)
Bramka: Kubicki (6 min.)
Żółte kartki: Ojirogbe, Łapuszek - Osiński, Kubacki, Śledzik
Sędziował: T. Piróg (Kraków), widzów: 250
Unia: Lisak - Pawlak, Ojirogbe (73 min. Nytko), Sobyra, Węgrzyn, Drozdowicz (65 min. Rodak), Kazik, Łapuszek, Kucharzyk (46 min)